Elena

2011 1 godz. 49 min.
6,9 7 217
ocen
6,9 10 7217
6 607
chce zobaczyć
7,3 7
ocen krytyków
{"rate":7.285714,"count":7}
{"type":"film","id":619256,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Elena-2011-619256/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Elena
 • don_Rigoberto ocenił(a) ten film na: 9

  Po raz trzeci widać wyrafinowany sposób zabawy twórcy z widzami. Czuć Kieślowskiego, każda scena przemawia, jeśli nie obrazem to ciszą.

 • mojekonto1 ocenił(a) ten film na: 8

  don_Rigoberto Właśnie chciałam nawiązać do tej zabawy. Otóż podobało mi się to co reżyser wyprawiał, że cały czas oczekiwałam z zapartym tchem na sprawiedliwość losu jak w "Listonosz dzwoni zawsze dwa razy". Jak tego dzieciaka pobili myślałam, że nie wstanie. Potem na koniec myślałam, że małe się wyczołga z sypialni i wypadnie z balkonu... Czy była to zabawa ze schematem, może było to niezamierzone (co jest wg mnie cechą genialnych artystów kina), tego nie wiem.

 • majkalipcowa ocenił(a) ten film na: 7

  mojekonto1 Spoiler. Ja też oczekiwałam zwrotu akcji. Że jest zbrodnia i jest kara. Niestety właśnie tego mi zabrakło, jakiegoś zaskakującego zakończenia. Prostactwo zwyciężyło.

 • Szpila_1308 ocenił(a) ten film na: 9

  don_Rigoberto Wręcz ascetycznie wyrafinowany. Totalny minimalizm tak w słowach jak i w ruchach - właściwie życie według ustalonego schematu. Dwoje ludzi uzależnionych od siebie - Ona potrzebuje jego pieniędzy - On potrzebuje jej pielęgniarskiej opieki i bzykania od czasu do czasu. Ona, prosta i biedna z niezaspokojonym instynktem macierzyńskim wyhodowała syna nygusa i nieroba (on w podziękowaniu wychowuje następne pokolenie w celu zachowania ciągłości nieużytków) żyjącego z dostarczanych przez matkę pieniędzy. On nijaki ale bogaty Wyhodował anarchistyczną córkę egzystującą dzięki jego pieniądzom. No i się dzieje. Sparafrazować można całość słowami córki do ojca: ... gówno musi być smaczne - miliony much nie mogą się mylić. Rewelacyjny film - 9/10 !!!

 • makarow ocenił(a) ten film na: 8

  don_Rigoberto Tak, film świetny