PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752144}

Emotki. Film

The Emoji Movie
5,0 22 471
ocen
5,0 10 1 22471
1,6 5
ocen krytyków
Emotki. Film
powrót do forum filmu Emotki. Film

Ale się hejt wylał na ten film. Zwiastun międzynarodowy jeszcze dobrze nie ujrzał światła dziennego, a animacja już została określona jako nowy poziom dna.

Ja mam zgoła odmienne zdanie na ten temat, według mnie film ma szanse być fajną komedią. Dostrzegam tutaj, co prawda, nawiązanie do "Inside Out", bo prócz podobieństwa wizualnego, Sony zaczerpnęło też całą strukturę narracyjną. Wydarzenia zamiast w głowie, dzieją się we wnętrzu telefonów komórkowych. Ktoś może faktycznie rzucić tekstem, że to mierna kopia i spadek formy, ale prawda jest taka, że żyjemy w cyfrowym świecie, w którym każdy pięciolatek posiada nie tylko swój telefon, ale też laptop, tablet i konta na portalach społecznościowych. W związku z tym powołanie do życia emotikon nie wydaje się być takim złym pomysłem, tylko czystą frajdą, niekoniecznie nawet głupią.

Bo jeśli dobrze zrozumiałam, plot całej animacji opiera się na jednej z emotek, która nie potrafi być tylko jedną emocją i posiada ich za dużo. Jeśli więc finał nauczy dzieciaki, że nie można się ograniczać, nie można szufladkować siebie i innych, i należy dążyć do bycia sobą – to chyba całkiem niezły morał? Nawet dla dorosłych.

Goszka_

Propsy dla ciebie :)

Goszka_

bawi mnie to ze probojesz tu dac jakąs profesjonalną analize traileru i chwalisz sie tymi wszystkimi ogarniętymi slowami. nikt nie ma problemu z tym ze emoji movie to kopia inside out. tylko ze to cash grab. rzucanie sie na najbardziej popularną rzecz ktorą dzieci bezmyslne nastolatki kochają i wciskanie tam byle jakiego morału. to cale "buhuhuhu nie pasuje do innych'' jest najbardziej leniwym motywem w takich filmach. i z tego co widze to wątpie ze bedzie to tu przynajmniej ciekawie wykonane. filmowi o pszczolach sie udalo, oprocz bycia dziwnym memem jest tez szczerze fajną bajką ktora uczy tego ze kazdy moze odnalezc swoje miejsce w swiecie i przy okazji tego jak wazne w naszym ekosystemie są pszczoly. bylo tez bardzo fajnie nagrane i swietne tempo i wieccej niz zarty o kupie.
filmu nie powinno oceniac sie tylko po trailerze ale po trailerze juz widac ze to bedą tylko zarty o kupie i dziwny wcisniety na sile romans z laską hakerką. (która btw jako jedyna postac przypomina prawdziwą osobe i ma cialo i wlosy i ubrania i wszystko. widac ze zostala stworzona przede wszystkim jako obiekt romansu dla glownego bohatera.
lol, czasem bunt przeciw opinii wiekszosci i hejtowi sie nie oplaca bo jeszcze okaze sie ze bronisz kolejnego cash grabu ktory uznaje swoją widownie za bezmózgi

glithch

Wow, no to teraz z kolei ja jestem rozbawiona swoimi wszystkimi ogarniętymi słowami (?), i jeszcze tym chwaleniem też. Tak bardzo chciałam zabłysnąć, ale niestety, przejrzałaś mnie i poległam :D.

To całe "buhuhu nie pasuje do innych" to nie bez powodu jeden z najpopularniejszych motywów używanych w filmach dla dzieciaków. Nie wszystko musi być nowe i odkrywcze, żeby czegoś uczyć. A Twoje oskarżenia o cash grab, czy za co tam ten film uważasz, trochę się właśnie kupy nie trzymają. Bo to takie szokujące nagle, że idzie się w tematykę, która aktualnie jest na topie i trzepie się z niej pieniądze. No Panie, nigdy wcześniej tego nie było. Do tej pory wszystkie animacje były robione w imię wyższych idei i kształcenia młodego pokolenia, a tu nagle komuś się pieniędzy zachciało.

Przykro mi Cię uświadomić, ale cała kinematografia kierowana do dzieci to czysty marketing: chodzi o to, żeby dzieci, "bezmyślne" nastolatki to kochały, chciały kupować jogurty, plecaczki, koszulki, wody mineralne z wizerunkiem smerfów, Minionków czy Emotek z filmów. Tym tropem idąc – wszystko jest dla bezmózgów, bo wszystko jest skokiem na kasę. I tak na marginesie, chamsko trochę oceniać młode pokolenie jako bezmyślne. Rozumiem, że Ty jako dzieciak nic nie uwielbiałaś, do snu czytałaś Victora Hugo, a jak jakieś kino to tylko niezależne? :D Bawi mnie, kiedy dorośli udają, że gówniarzami nigdy nie byli.

PS Ciekawa teoria z tym, że jak coś jest robione dla pieniędzy, to musi być dla debili.
PS 2 "Każdy może odnaleźć swoje miejsce w świecie" jest tak różne od "mam więcej niż jedną emocję i nie pasuję tutaj". TERAZ TO DOSTRZEGAM, DZIĘKI.

Goszka_

https://www.rottentomatoes.com/m/the_emoji_movie

0% Average Rating: 2.1/10

XDDDDDD

dmochux

Smuteczek trochę. Tak źle to dawno na RT nie było.
Choć podtrzymuję: podejrzewam, że część takiej oceny wynika z uprzedzeń.
Jak obejrzę, to zweryfikuję opinię :D.

Goszka_

Ja nie mam zamiaru tracić na to czasu. A inni niech się bawią dobrze.

Goszka_

kochanie,,, slonce,, slonce mojego zycia. naprawde nie wiesz ze istnieje cos takiego jak dobre animacje dla dzieci? naprawde? nie widzialas ani jednej? naprawde musisz nadrabiac bo bylo ich cala mase. yea ludzie robia filmy dla kasy, szczegolnie disney teraz. ale to nie znaczy ze znizaja sie do odmozdzajacego poziomu minionkow i emoji movie. wciaz tworza fajne prztstepne dla dzieci i rodzicow filmy ktore ucza dzieci rzeczy. przestan buntowac sie tylko po to by sie buntowac i dorosnij

glithch

Dyskusja może i byłaby ożywcza w ten ciepły piątkowy wieczór, ale skoro Ty opinię inną niż swoją traktujesz jako bunt, to ja chyba pójdę nadrabiać te wspaniałe, idealistyczne animacje, które nigdy nie chciały zarabiać pieniędzy, tylko uczyć i wychowywać :D.

Ej, powiedz, czy protekcjonalizm często się u Ciebie sprawdza jako zasłona dymna do braku argumentów?

Goszka_

wiesz nie probiwalam jeszcze zastapic pretensjonalizm w ramach braku argumentow. ale tobie swietnie idzue przekrecanie moim argumentow. (obydwie wiemy ze wiekszosc mojej wiadomosci mowilo o dobrych animacjach stworzinych by byc dobre i dobrze zarabiac) powiedz mi jeszcze jedna rzecz. ile masz lat. szczerze mowiac widze w tobie baaaardzo duzo siebie z dziecinstwa wiec chyba dlatego tak dobrze grasz mi na nerwach haha

glithch

Numer dowodu też chcesz? :D To jest piękne. Nie wiem skąd w ludziach przekonanie, że jak się z nimi ktoś nie zgadza, to to na pewno jakiś młody, głupi i koniecznie w podstawówce. No sorry, nie.

A pierwszego zdania z Twojej wypowiedzi to w sumie nie zrozumiałam. Serio, pomóż. Może to strumień świadomości :_:

Goszka_

daaaaaawaj powiedz. jestem ciekawa czy jest dla ciebie nadzieja na to ze wyjmiesz glowe z dupy, jak to amerykanie mawiaja

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones