DOBry dramat przybliżający ludziom istote konfliktu w Kosowie i praw Serbów do tyh ziem

czasami gardzimy Serbami za ich współprace z Rosją (która wynika z normalnych kwestii kulturowych: prawosławie, cyrylica) ale powinni nam być bliżsi sercu jako chrześcijanie. A Albańczycy z Kosowa może żyją już tam od czasów Imperium Osmańskiego (około 400 lat) to powinni szanować mniejszości Serbskie które żyły tam przed nimi. Bałkany to istny koioł kulturowy, i spokojnie tam nigdy nie będzie podobnie jak w ZIemi Swiętej. Odwieczna wojna, Polska powinna się cieszyć że jest krajem jednonarodowym, mamy swoje problemy ale to pikuś w porównaniu własnie np. do Serbów

9
 • Polacy powinni się dwa razy zastanowić zanim zaczną pluć na Serbów. W Ich historii jest aż zanadto analogi z historią Polaków.

  • Najnowsza historia Serbów to akurat więcej analogii ma z historią nazistowskich Niemiec.
   A co do twierdzenia sebrusa, że Serbowie byli na tych ziemiach pierwsi, to zawsze mnie śmieszą takie argumenty. Co niby ma z tego wynikać, że ktoś zamieszkiwał dane terytorium przed tysiącem lat?
   Najzabawniejsze, że Albańczycy są prawdopodobnie potomkami Ilirów, a więc zamieszkiwali Bałkany na dobre 1000 lat wcześniej, niż się tam Słowianie przybłąkali :)

   • Najnowsza i dawniejsza historia chorwatów, muzułmanów i albańczyków to akurat więcej analogii ma z historią nazistowskich Niemiec. tudman bredził że dobrze iż jego żona nie jest Serbką albo żydówką. ,,Wyczyścił" chorwację z ostatniego Serba w 1995 r. (też z pomocą, tyle, że współczesnych niemców). Był skuteczniejszy niż pavelic i hitlerek. Ponoć chciał przenieść ścierwa chorwackich esesmanów do Jasenovaca aby ,,pojednać ofary". Ponoć żydzi mu w tym przeszkodzili. Ale nie wiem czy to prawda. alija izetbegowic ponoć w trakcie II w. św. tworzył dywizję ss ,,hangar". Ale później jego pisemka musieli oczyszczać z treści antysemickich aby je rozprowadzać na zachodzie. Potomkowie (synowi i wnukowie) esesmanów z dywizji ,,skandenberg" utworzyli uck, które mordowało Serbów i cyganów. Czyli nic się nie zmienili. rasiście pełną gębą. Serbowie broniąc swojej integralności terytorialnej w 1991 i w 1999 r. zachowywali się tak samo jak Polacy w kampanii wrześniowej. hitlerek nigdy nie bronił swojej integralności terytorialnej tak jak Milosevic. Serbski Prezydent nigdy nie aspirował do ziemi swoich sąsiadów tak jak sali berisha. Bronił swoich. Serbia nigdy nie miała potęgi jak III rzesza. gebels twierdził, że Polacy wymordowali 58 tys. niemców w trakcie kampanii wrześniowej (,,krwawa niedziela bydgoska"). Ofiary po stronie niemieckiej były, ale nie 58 tys. clintonek twierdził, że Serbowie wymordowali 100 tys. albańczyków. Znaleziono 4 tys. trupów nie wiadomo jakiej narodowiści. Nie wiadomo też jak zginęli.
    Ale jeżeli dalej nie wierzysz to jak wytłumasz faszystowską szachownicę na chorwackiej fladze, rehabilitację ustaszy, ogromne czystki etniczne na Serbach w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, regularne dewastowanie jasenovaca?
    A co do twierdzenia sebrusa, że Serbowie byli na tych ziemiach pierwsi, to zawsze mnie śmieszą takie argumenty. Co niby ma z tego wynikać, że ktoś zamieszkiwał dane terytorium jeszcze w pierwszej połowie XX wieku ale przyrost naturalny muzułmanów sprawił, że jest tam w mniejszości? niecy, francuzi i anglicy też będą im musiel ustąpić. Już niedługo.
    Najzabawniejsze, że Albańczycy są prawdopodobnie potomkami Ilirów, a więc zamieszkiwali Bałkany na dobre 1000 lat później niż przedindoeuropejczycy:) Kosowo jest Pelazgów, ewentualnie Basków.

   • Widzę, że trafił się tutaj znawca karmiony oficjalną propagandą albańsko-usraelską. Trzeba być imbecylem do kwadratu, żeby mówić o winie serbskiej w wojnie o Kosovo. To pastuchy, koziojebcy i bandyci z UCK doprowadzili do tragedii i wojny w tamtym rejonie. Od bitwy na polach kosowskich te tereny zawsze należały do Serbów. W trakcie okupacji tureckiej tamtejsza ludność serbska co jakiś czas organizowała powstania w południowej części jaką jest dzisiaj Kosowo. Za karę Turcy albo wysiedlali ich z tamtych rejonów albo ludność sama emigrowała na północ po fali prześladowań jaka ich dotknęła z ręki okupanta. Turasy w miejsce Serbów zaczęli osiedlać Albańców jako swoich ziomków od Allaha. Dużo późniejsze rządy Tity i przyznanie ogromnej autonomii dla Albańczyków plus bardziej stabilna sytuacja gospodarcza spowodowała kolejną falę migracji z Albanii. I w ten sposób z ponad 80% Serbów w XIXw. zrobiło się nieco ponad 50% na początku XXw. a wraz z jego końcem było to już tylko 10%. Radzę się douczyć zanim kolejny raz będziesz pisał brednie o Albańskich przodkach, którzy byli tam pierwsi.

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu: