Entity

2012 1 godz. 27 min.
5,2 3 021
ocen
5,2 10 3021
1 191
chce zobaczyć
powrót do forum filmu Entity
 • hermann44 ocenił(a) ten film na: 5

  Banda poszukiwaczy stara się rozwikłać zagadkę śmierci 34 osób. Poleźli w jakiś syberyjski las po czym kobieta-medium prowadzi ich do mrocznej instalacji zagłady. I do tego momentu czuć klimat i wszystko jest OK. Po czym pani-medium odkrywa mroczny sekret torturowanych osób i stwierdza, że trzeba się wydostać bo to nie dla niej.
  I teraz hahahaha, zamiast wyjść droga, którą przyszli postanawia pogadać z Miszką-duchem, który zamierza ich zeżreć. Bez sensu: chciała się wydostac to po kiego tam szła. Następnie podczas pogadanki z Miszą, kumpel David znika buehehe. Pani traci siły, reszta odkrywa tajny cel Jurasa, który szuka swojej zmarłej miłości. Hahahaha. Po setkach łez Jurasa przychodzi pora na groźby z użyciem broni i poszukiwania jego miłości. Zwabiony głosem swej zmarłej kochanki Juras zostaje zjedzony przez Miszkę. Po tych zgoła dramatycznych wydarzeniach Ruth wykazuje się bohaterską postawą i każde pozostałym dwojgu uczestników znaleźć drogę ucieczki, którą bez najmniejszych problemów znajdują (nie można było tak od razu?). Ale nie! Oni postanawiają nie zostawiać jej samej (a byli już przy wyjściu). Dzielna Ruth negocjuje z Miszką, że mu pomoże. Następnie przerażajaca scena uwolnienia Miszki przez Ruth i... dwoje bohaterów, którzy mieli uciec odnajduje panią medium. Idą sobie do sterowni, gdzie Kate odkrywa, że Ruth jest duchem czy czymś tam (swoja drogą zauważcie, że Kate ma zeza). Następnie odkrywa zwłoki Matta (zez się uwydatnia), ucieka i dostaje strzała.
  Kate budzi się, odnajduje swoich towarzyszy. Ruth każe jej spylać (ale ta Kate ma zeza...). Okazuje się, że wszyscy są duchami i umarli, a Miszka opuszcza hostel dzięki Ruth.
  Generalnie 5/10.
  Plusy: muzyka, klimat, duchy, Miszka, niepokój towarzyszący bohaterom, zezowata Kate.
  Minusy: bzdurna fabuła (epizod z miłoscią życia Jurasa), nielogiczny ciąg, mało obskurna lokalizacja, film niekiedy ciągnie się jak oczekiwanie na ugotowanie parówek.

 • hermann44 Też zauważyłem, że Kate ma bałagan w oczach.