PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1153}
7,5 21 255
ocen
7,5 10 1 21255
7,0 13
ocen krytyków
Europa Europa
powrót do forum filmu Europa Europa

Zawód zawód

ocenił(a) film na 6

Liczyłam na dobre, mocne kino i się przeliczyłam. To mój czwarty film z repertuaru pani Holland i ewidentnie najgorszy. Tutaj ścierają się dwie takie rzeczy: pierwsza - film jest naprawdę dobrze zrobiony pod względem wizualnym, ładne kadry, całkiem przyzwoite aktorstwo, ułożenie scen nie razi, a wręcz przeciwnie. Ładnie się to ogląda. Ale druga jest taka, że film jest zupełnie nieprzekonujący. Nie pod względem historycznym, bo wiadomo, że historia jest prawdziwa, choć, jak już ktoś napisał, z paroma przekłamaniami w fabule. Ale chodzi o coś innego, co trudno uchwycić słowami. Ja, oglądając ten film, nie czuję powagi sytuacji, nie wierzę w nią. To wszystko jest zbyt kolorowe, zbyt filmowo wymalowane, przypudrowane. Nie pozostawia paradoksalnie miejsca na życie. I dla mnie niestety życia tu nie ma. Szkoda.

ocenił(a) film na 4
Pandora_107

zgadzam się z tobą i potwierdzam. Film jest jak opowieść dla 13-latków. Nie czuć tu realizmu a bliżej temu filmowi do przygód dzielnego wojaka Szwejka niż do poważnego filmu historycznego. Nie chcę mi się wieżyć w to że jakaś ręka boska czuwa nad naszym Salomonem i z każdej opresji wychodzi cało i w ostatniej chwili jak bohaterowie filmu "2012". Aktorstwo jak dla mnie bardzo przeciętne i straszna scena z Anną Seniuk. Jednak w tym wszystkim jest coś co sprawie że film nie jest taki zły bo ogląda się go dobrze, lecz jako całość wypada po prostu średnio.

użytkownik usunięty
lumunus

A w co "wieżysz" ? W Eiffla ?

ocenił(a) film na 4

Nie zrozumiałem riposty.

ocenił(a) film na 9
lumunus

podpowiem;)
Twój błąd ortograficzny natchnął Sirmarcina .... wierzysz, że wieża Eiffla w Paryżu została zaprojektowana przez Eiffla ?;)

ocenił(a) film na 10
lumunus

Na ten film trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo w takiej konwencji go zrobiono, ale to nie żadne sf, bo oparty jest o rzeczywiste wydarzenia

użytkownik usunięty
Pandora_107

Nie obraź się za szczerość, ale z tego co widzę to Tobie trudno jest cokolwiek "uchwycić słowami". Jeśli ktoś chce uchodzić za intelektualistę, mającego prawo do krytykowania twórczości innych, to może warto zacząć od czytania książek i rozszerzania własnego słownictwa, aby uniknąć tworzenia zdaniopodobnych tworów, nielogicznych i wewnętrznie niespójnych , okraszonych takimi `kwiatkami` jak "ścieranie się rzeczy", "historii z paroma przekłamaniami w fabule", "filmowo wymalowanego", "pozostawiania miejsca na życie". W przeciwnym razie można spłodzić tylko pseudointelektualny bełkot i nawet upiekszenie kilkoma mądrze brzmiącymi wyrazami obcymi tego nie zmieni.

ocenił(a) film na 6

wow. wydawało mi się, że ludzie obrażający innych za ich opinie w zupełnie absurdalny sposób to w dobie bombardowania społeczeństwa wysoką kulturą zupełne relikty (przepraszam, że znów używam trudnych i mądrze brzmiących wyrazów). to przykre się mylić. trolling trwa

użytkownik usunięty
Pandora_107

Co nie zmienia faktu, że brak książkowsrętu u rozmówcy, znajomość polskiej gramatyki, właściwego znaczenia słów w języku polskim czy też umiejętność budowy przez ww. zdań, bardzo utrudnia pomylenie go z forumowym połinteligentem, a ułatwia rozpoznanie w nim wyrafinowanego znawcy polskiego/europejskiego/światowego kina. :)

ocenił(a) film na 6

z kolei nadmiar wolnego czasu, skutkujący zajmowaniem się kuriozalnymi czynnościami (jak wyszukiwanie błędów gramatycznych w skleconej pospiesznie opinii użytkownika forum, którego się nie zna, zatem nie ma się także prawa wnioskować o jego inteligencji i oczytaniu [jeżeli przeszło się elementarny kurs logiki na studiach wyższych, powinno się takie oczywistości rozumieć]), złośliwość, skierowana w przypadkowym kierunku z zupełnie niezrozumiałych powodów, dziecinna próba udowodnienia innym swojej wyższości umysłowej i korzystanie z każdej nadarzającej się okazji, by móc coś w swoim otoczeniu skrytykować, bardzo utrudniają pomylenie kogoś z interesującym, uprzejmym i godnym uwagi rozmówcą, ułatwiają natomiast rozpoznanie w nim nadętego polaczka o horyzontach myślowych pingwina i zerowym zrozumieniu wobec innych ludzi. pozdrawiam

użytkownik usunięty
Pandora_107

Bardzo mi miło :) , naprawdę, szczególnie, że trudno nie zauważyć, iż powyższej wypowiedzi poświęcono wielokrotnie więcej czasu niż poprzednim, przez co stałą sie łatwiejsza w odbiorze i paradoksalnie - mniej irytująca, aczkolwiek nawet pingwin, morświn czy inna foka zauważyłyby, że nie można "mieć zrozumienia wobec kogoś", a jedynie można "rozumieć kogoś".
I naprawdę, nie trzeba niczego wyszukiwać, bo to aż kłuje w oczy, nie pozwalając nad tym przejśc obojętnie. Zgadzam się również, że należy potępiać przejawy "poszukiwania okazji, aby coś/kogoś skrytykować", choć nie jestem pewien kto (biorąc pod uwagę wszystkie wypowiedzi w tym wątku i zaczynając od tej, która dyskusję rozpoczęła), byłby najwłaściwszym adresatem tej cierpkiej uwagi. :)

ocenił(a) film na 10
Pandora_107

Moim zdaniem jest to swietny film przygodowy.

ocenił(a) film na 10
wielkiznawca

I to na faktach!

ocenił(a) film na 9
Pandora_107

nie do konca, a w zasadzie w,ogóle nie rozumiem Twoich zarzutów... film oparty jest na faktach...więc skąd brak zycia wg Twojego zdania?

ocenił(a) film na 7
Turkuswoczach

własnie "oparty" ale tak oparty, że dano nam ubarwioną historyjkę ratująca bohatera za pomocą deus ex machine. Nie potrzebne sceny jak np. w zakończeniu Izzak .

Pandora_107

Miałam podobne wrażenie. Niby tematyka poważa, a taki trochę młody Indiana Jones wyszedł.

ocenił(a) film na 10
Kokeshi

ale na faktach!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
eltoro10000

idiota idiota

gajnik

Nie musiałeś się dwa razy podpisywać...;-)

eltoro10000

Ty nie musiałeś w ogóle...

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Oj, to nie był żart na poziomie, naprawdę

Spoko_loko

Tak jak ten film...

ocenił(a) film na 10
eltoro10000

Film był, OK, pokazanie wojny z czarnym humorem, fajne i oryginalne

Spoko_loko

Niestety, fajne to nie było, raczej takie amatorskie bardziej. Humoru jakoś tam w ogóle nie mogę sobie przypomnieć.

eltoro10000

O proszę, jaka ciekawa wypowiedź. Zupełnie jakbyś świadomie i celowo obraził właśnie wszystkie kobiety po to tylko, by obrazić jedną, a dlatego tylko, że dobry film ci się nie spodobał. :)

Pandora_107

czytanie tych komentarzy wciągnęło mnie bardziej niż niejedna książka , ( czy jestem półinteligentem bo interesują mnie pierdoły , czy tez widze zalążek do scenariusza ... krytycy z filmwebu )

norbi888

Film jest ok

ocenił(a) film na 10
germanx

Popieram!

ocenił(a) film na 10
Pandora_107

Bo on chyba miał właśnie być taki trochę z czarnym humorem

ocenił(a) film na 8
Pandora_107

Ale właśnie może tu nie chodziło o powagę tylko o pokazanie absurdów wojennego czasu?

ocenił(a) film na 10
smok_jerzy

Najprawdopodobniej tak właśnie było

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones