PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=861204}

Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa

Shin Evangelion Gekijō-ban :||
7,4 1 071
ocen
7,4 10 1 1071
Evangelion: 3.0 1.0 Od nowa
powrót do forum filmu Evangelion: 3.0+1.0 Od-nowa

A może Shinji nie był na końcu tak naprawdę WOLNY? Marii w swojej evie pożarła chyba kilka innych evv dzięki czemu mogła zyskać taką samą moc jak Shinji, albo i większą. Mari pojawia się w scenie jak Shinji żegna się z Ashoką - były można powiedzieć przyjaciółkami i chciała się pożegnać, ale brzmiała tam tak jakoś wrdnie - triumfalnie.
Kim naprawdę była Mari? - podwójną agentką?, a może czymś więcej?

ocenił(a) film na 10
WOLVERINE55

Mari była pracowała z Yuri i są przesłanki że była podwójnym agentem w Seele. Jest znacznie starsza od inych pilotów i ewidentnie więcej wiedzy na temat "instrumentality". Tak jak mówisz, przez pożacie Opherów sama osiągnęła poziom "przebudzenia". Jej uczucia do Yuri sprawiły, że opiekowała się Shinjim - który po wszystkim potrzebował jeszcze czasu aby dojrzeć, aby ostatecznie pozbyć się obroży - symbolu jego "grzechów". Końcowa scena to Mari prowadząca Shinjiego do dorosłego życia - jako mentor, a nie kochanka. Może się ruchnęli ale to nie jest romantyczne zakończenie jak wielu interpretuje.

ukago

No też mi się wydaje że oni na końcu nie są parą.

ocenił(a) film na 9
WOLVERINE55

Dobre pytanie. Mnie zastanawia dlaczego ona się przedstawia jako Marii Illustrious – Makinami a w filmie ktoś ją przedstawiał jako Marii Iscariote czy podobnie pisane. Nie wiem czy Marii i Asuka to tylko koleżanki... przeczy temu m.in. sytuacja na statku z tymi książkami. Słyszałem, że nie jest przypadkowe, że Asuce zmieniono nazwisko na Shikinami bo istotny tutaj jest koniec nazwiska -nami co ma sugerować, że jest taka jak Rey. Zresztą scenka z komputerem gdzie jest wiele jej zdjęć i napisy Shikinami Type co sugeruje, że jest produktem seryjnym. Cały czas przez film liczyłem, że Shinjii będzie jednak z Asuką. No ale cóż....

ocenił(a) film na 6
stanlleey

Rebuild to tylko alternatywna wersja wydarzeń. Nie ma się czym przejmować. Jak twórca podał na końcu filmu, wszystko zostało wymazane, zmienione.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones