PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492423}

Evangelion 3.33: (Nie) możesz powtórzyć

Evangelion Shin Gekijō-ban Q Quickening
6,6 1 993
oceny
6,6 10 1 1993
Evangelion 3.33: (Nie) możesz powtórzyć
powrót do forum filmu Evangelion 3.33: (Nie) możesz powtórzyć

widziałem poprzednie 2 części jak miały premiere, a cały wątek ojca shingego jest tu dla mnie
niezrozumiały, wytłumaczy mi ktoś?

ocenił(a) film na 10
czlowiek_rzezaczka

OCZYWISTE SPOILERY

Podobnie jak w oryginalnej serii, celem Gendo jest przeprowadzenie Dopełnienia Ludzkości, jednakże nieco inaczej, niż chce tego Seele - tak, by mógł spotkać się ze swoją żoną. Pomaga mu w tym Fuyutsuki, który również jest zakochany w Yui (pomimo tego, że ta odrzuciła go na rzecz Ikari'ego). Gendo wykorzystał Seele, udawał ich wiernego sługę (choć w 2.22 Fuyutsuki stwierdził, że Seele mogło poznać się na ich zamiarach) i przejął kontrolę nad Nervem, który miał mu dać środki potrzebne do spełnienia jego marzenia. Na końcu 3.0 pozbył się Seele za ich własnym przyzwoleniem oraz Kaworu, co usunęło ostatnie przeszkody z jego drogi ku spełnieniu planu (poza Wille, które jednak nie jest dla niego dużym zagrożeniem).

Nie wiadomo jeszcze, w jaki dokładnie sposób Gendo zamierza tego dokonać. Na dokładne informacje trzeba czekać do Final.

Wiadomo jednak niektóre rzeczy. Do rozpoczęcia Final Impact Gendo potrzebuje na pewno przebudzonej Evy 01 (zaznaczone podczas N3I na końcu 2.0), pochodzącej prawdopodobnie od Lilith, pseudo-wyewoluowanej Evy 13, będącej jednym z Adamów (przypomnę, że w RoE są cztery Adamy zamiast jednego) bądź hybrydą dwóch Adamów (na co zwrócono uwagę na forum EvaGeeks - dwie pary rąk, dwie aureole, podwójny entry system, dwie pary oczu, większa od innych Ev, piloci muszą być zsynchronizowani, by wytworzyć pole AT) oraz Klucz Nabuchodonozora, będący być może również jednym z Adamów, jednakże zredukowanym do formy embrionu. Do czegoś również potrzebna jest mu armia MP Ev pojawiających się w previewie Final i mających swoją fabrykę w New Nerv HQ.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones