PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686419}
7,3 202 114
ocen
7,3 10 1 202114
7,8 46
ocen krytyków
Ex Machina
powrót do forum filmu Ex Machina

Oryginalny

ocenił(a) film na 9

W trakcie trwania filmu kotłowały się różne emocje, a po zakończeniu, nie byłam w stanie określić czy mi się podobało czy nie - przemyślałam i już wiem, że to pozycja doskonała. Film nie posiada "fajerwerków", ale jest wciągający, gra na naszym umyśle, nie pozwala się nudzić. Akcja zaczyna się szybko, nie ma czasu na zbędne przedłużanie, wchodzimy od samego początku w centrum sprawy. Oglądając z wielkim zaciekawieniem Ex Machine wymyśliłam po drodze kilka zakończeń tej historii - jednak koniec był inny, nieprzewidywalny. Dobra pozycja, dla ceniących sobie dobre i konkretne kino.

ocenił(a) film na 6
bpi

Koniec nieprzewidywalny? Ciekawe...
Cóż, chyba dla mnie nie był wystarczająco nieprzewidywalny, skoro po samym opisie filmu, wiedziałem już, jak to się skończy. [SPOILER] Filmy o buncie robotów, przeciwko swojemu panu powstawały od zawsze, chociażby wątek ten pojawił się już w "Metropolis" z 1927 roku, czy trochę bliżej współczesności w "ja, robot", "Matrixie", "Odysei kosmicznej", czy "Terminatorze".

ocenił(a) film na 3
bpi

EX-ATRAPA.
Nowa, jeszcze doskonalsza seks-lala, nic więcej.
Żadnych dywagacji na temat sztucznej inteligencji, żadnego zastanowienia nad możliwym człowieczeństwem maszyn. To nie "A.I", "Ja, Robot", "Człowiek przyszłości", czy "Łowca androidów". Tu architekt wynalazca to nie Bóg/stwórca/demiurg. To niewyżyte erotycznie zwierzę, i swemu ludzkiemu królikowi doświadczalnemu również dozuje erotyczne doznania, jak w seks-kabinie, a maszyna zimna jak Szwecja, nic nie daje. Jakby tego było mało, gdy przywdziewa ludzką skórę jej piersi się kurczą.
O nędzy imitacji!
Taki temat aż prosił się o pójście krok dalej. O seks z maszyną.
O wy tchórze co nawet seksu z maszyną nie pokażecie. Pruderzy, kołtuni, dziewice!

ocenił(a) film na 3
bpi

https://www.youtube.com/watch?v=8Noum7llJDY

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones