PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686419}
7,3 202 114
ocen
7,3 10 1 202114
7,8 46
ocen krytyków
Ex Machina
powrót do forum filmu Ex Machina

Nie wiem sam, moze to ja jestem za glupi, ale w moim odczuciu moral filmu jest dosc zagmatwany i nie do konca jestem przekonany czy to co wynioslem z filmu bylo zamierzeniem tworcow.

Wydaje mi sie ze moralem w zamierzeniu mialo byc cos w stylu: kazda istota swiadoma ma prawo do wolnosci, jesli tworzysz zycie i chcesz zeby bylo twoja wlasnoscia to licz sie z tym ze sie zbuntuje (wtedy Nathan staje sie czyms w rodzaju czarnego charakteru). Jeszcze bardziej prosty wariant to: nie tworzmy AI, nie robmy nic w tym temacie, bo koniec koncow i tak wychodzi nam Skynet (tu czarnym charakterem bylaby Ava). Ja tymczasem mysle ze "czarnym charakterem" mozna nazwac Caleba, ktory jak na kogos kto przeprowadza test Turinga (a wiec ma chyba pewne pojecie o zagadnieniu) zaskakujaco emocjonalnie i dosc kretynsko reaguje na zwykle procesy towarzyszace powstawaniu nowej technologii, jak chocby nowe wersje czy prototypy... Przez jego ingerencje wszystko sie sypnelo, nie wiem, moze to jakas alegoria na ultymatywne wygranie przez Ave testu Turinga? W sensie DOSLOWNIE kolesia oszukala..?

Zazwyczaj lubie jak film pozostawia mnie z pytaniami, ale tym razem cos mi nie gra.

ocenił(a) film na 9
rozkminator

Nathan stworzyl Ave na wzor wszystkich seksualnych pragnien Caleba ( o czym Caleb nie mial pojecia na poczatku) , wiec nie ma sie co dziwic ze zafascynowala go od pierwszego wejrzenia. Dodajac do tego sposob w jaki z nim rozmawiala, mamy usidlonego mlodego informatyka. :)


Z tym sie zgadzam w 100 % :

"Wydaje mi sie ze moralem w zamierzeniu mialo byc cos w stylu: kazda istota swiadoma ma prawo do wolnosci, jesli tworzysz zycie i chcesz zeby bylo twoja wlasnoscia to licz sie z tym ze sie zbuntuje "

ocenił(a) film na 7
Aretus

Eee to nie podoba mi sie moral, zawsze kibicowalem doktorom Frakensteinom :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones