PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=115165}

Fahrenheit 9.11

Fahrenheit 9/11
6,4 11 212
ocen
6,4 10 1 11212
5,4 11
ocen krytyków
Fahrenheit 9.11
powrót do forum filmu Fahrenheit 9.11

Farrenheit 9/11 to dokument bardzo kontrowersyjny, ale uważam że warto go zobaczyć. Jego ocena przez widzów zależy od ich poglądów politycznych i od tego w co chcą wierzyć. Ja nie opowiadam się ani za republikanami ani za demokratami. Nie podoba mi się jednak polityka Busha i jego administracji. Film w zasadzie utwierdził mnie w przekonaniach, pewne sprawy tylko nieco wyostrzył. Ja też dałem się ogłupić propagandą i również uważałem wojnę w Iraku za słuszną. Teraz mam wątpliwości ale cieszę się, że Saddam Hussein zapłacił za zbrodnię na Kurdach - o czym nie raczył wspomnieć Michael Moore w swoim jednostronnym dokumencie. Mimo wszystko uważam, że film był dobry, a szczególnie jego odwołanie do powieści Georga Orwella ”Rok 1984”. W Stanach Zjednoczonych pod płaszczykiem demokracji również mamy do czynienia z totalitaryzmem. Totalitaryzmem doskonałym, w którym ludziom wydaje się, że mają wolną wolę. 8/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones