PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=710551}

Fala

Bølgen
6,2 17 380
ocen
6,2 10 1 17380
5,5 4
oceny krytyków
Fala

Grupa geologów w górzystym terenie Åkneset w Norwegii odkrywa osunięcie się fiordu Geirangerfjord. Na ewakuację okolicznej ludności jest już jednak za późno. Do miasta zbliża się spowodowana tąpnięciem 85-metrowa fala. Członek grupy geologów Kristian ma 10 minut na uratowanie jak największej liczby ludzi, w tym swojej rodziny. Kandydat w walce o Oscara 2016.

opis dystrybutora kina

Grupa geologów odkrywa, że jedna z gór tworzących fiord w Norwegii grozi osunięciem do morza, co spowoduje utworzenie fali dorównującej wielkością drapaczom chmur. Dzień zagłady jest blisko.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o prawdziwe zagrożenie, które czyha na mieszkańców Norwegii. Od lat na zboczach fiordu Geiranger pojawiają się szczeliny, które systematycznie się pogłębiają. Naukowcy nie mają żadnych wątpliwości, że pewnego dnia dojdzie do gigantycznego osunięcia stoków. Jak będzie wyglądał ten dramatyczny dzień pokazuje film "Fala". Masy ziemi upadając na dno fiordu spowodują powstanie tsunami o niewyobrażalnej sile. Ściana wody zmyje wszystkie domy w miejscowościach Hellesylt, Geiranger i Tafjord. 

opis dystrybutora kina

Ciszę śpiącego miasta przerywa rozlegający się alarm. To, czego najbardziej obawiali się sejsmologowie, spełniło się - silne przesunięcie się płyty tektonicznej powoduje zawalenie się łańcucha górskiego. Wydarzenie to wywołuje gigantycznych rozmiarów tsunami, niszczące wszystko, co napotka na swej drodze. Wśród desperacko pragnących uciec przed rozszalałą przyrodą znajduje się jeden z dotychczas monitorujących sytuację geologów, Kristian Eikjord. Wraz z rodziną znajdzie się w centrum najgorszego koszmaru swojego życia.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones