PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=783759}
6,9 45 913
ocen
6,9 10 1 45913
5,7 21
ocen krytyków
Fanatyk
powrót do forum filmu Fanatyk

Świetny

ocenił(a) film na 8

Narzekają Ci, którzy chcieli prostej ekranizacji pasty, a Fanatyk przekazuje coś więcej.

ocenił(a) film na 5
celinka_95

No, przeanalizuj nam co ten film pokazuje takiego?

ocenił(a) film na 4
Patrk019283

Był dobry potencjał na wprowadzenie czegoś nowego do filmu, trochę internetowego stylu i kultury. Ale zrobili typowy "głęboki" film dla niewymagającego widza. Teraz ludzie będą dawać 10 i pisać jak to nikt inny nie zrozumiał.

ocenił(a) film na 5
Legwan220

O to to

ocenił(a) film na 6
Legwan220

Aż by się chciało przeczytać pastę o oceniających na filmwebie. ;)

ocenił(a) film na 4
Legwan220

Podsumowanie w samo sedno ;) A walenie ogólnikami jak OP, że "film jest głęboki, ale Wy tego nie rozumiecie" to typowo snobizm. Luźne anegdotki o ojcu wędkarzu opowiedziane na smutno to nadal luźne anegdotki o ojcu wędkarzu tylko, że opowiedziane na smutno. Ciężko przekazać sławetne "coś więcej" jak w 95% scenariusza cytuje się pastę słowo w słowo.

ocenił(a) film na 1
celinka_95

No tak, bo ten film jest taki ,,głęboki''. Straszny pseudoartystyczny gniot dla młodszego pokolenia, które bawią pasty pisane w wieku kilkunastu lat lata temu. Dodatkowo ,,Ekranizacja słynnej pasty o ojcu-fanatyku wędkarstwa autorstwa Malcolma XD.'', jaki jest dowód na to, że ,,pastę'' stworzył ten człowiek? Równie dobrze może kłamać, żeby zarobić na czyjejś twórczości. Jedynka z czystym sumieniem.

użytkownik usunięty
zydowskabatalia

Z tego, co pamiętam z marcowego numeru "Angory", w której podawano wiadomość o trwającej produkcji tego filmu, autor utrzymywał kontakt z twórcami "Fanatyka", ale woli zachowywać prywatność i nie ujawnia swoich danych.

ocenił(a) film na 6

To nie jest odpowiedź. Też miałem tą wątpliwość.

ocenił(a) film na 7
zydowskabatalia

Autor udowodnił reżyserowi, że to on jest autorem, jednak w jaki sposób - tego nie wiadomo.

ocenił(a) film na 8
zydowskabatalia

Kolega to chyba w PZW pracuje

ocenił(a) film na 7
celinka_95

Fanatyk nie pokazuje "nic więcej". Nie dopatrujmy się w tym filmie głębszego sensu.
To prosta i dość wierna adaptacja anegdotki o wędkarzu. Lata temu tak sobie wyobrażałem tą historię. Film to czarna komedia, tonie w grotesce. Takiego stężenia Januszowania jeszcze nie widziałem. :)

ocenił(a) film na 5
celinka_95

nie wiem o jakiej paście wszyscy piszą i generalnie mnie to nie interesuje.

film jest mocno średni.

ocenił(a) film na 6
BartasBartas

O paście do woderów wędkarskich ;)

ocenił(a) film na 7
celinka_95

życie pokazuje. Mój stary to fanatyk gołębia do tego stopnia że dwa pokoje w domu zajmują ptaki. Jak moja młodsza siostra była chora to jednego lekarz przepisał na rosół, złapałem, stary dwa dni umierał że najlepszego żeśmy utłukli... życie

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 4
celinka_95

No właśnie ja oczekiwałem fajnej komedii opartej na paście, a nie wiernej ekranizacji i zawiodłem się. Ani to wierna ekranizacja, ani komedia oparta o paste. Jakby zabrakło pomysłu na coś więcej.

ocenił(a) film na 7
celinka_95

No właśnie nie pokazuje nic więcej. Film miał bardzo duży potencjał, ale został spłycony do tych paru linijek pasty. Rewelacyjna ekranizacja no i gra aktorska niezła, ale wątki można było rozbudować i zrobić nawet 90 minutowy seans. Szkoda, choć źle nie jest - to na pewno. ;)

Erroneous

Nie można było bo takie były wymogi dofinansowania - miał być krótki metraż.

ocenił(a) film na 7
Piotrek2137

A to akurat na to nie zwróciłem uwagi. ;)

ocenił(a) film na 6
celinka_95

Ja teraz zupełnie poważnie... O co chodzi z tą pastą? Co to znaczy "pasta" w odniesieniu do filmu? :(

ocenił(a) film na 8
dreamless

ja również nie znam tego terminu... i dołączam się z prośbą o wyjaśnienie :)

ocenił(a) film na 8
dreamless

To skrót od angielskiego wyrażenia "copypasta" (copy + paste, kopiuj + wklej). Copypasty to takie teksty, które powstały gdzieś w odmętach Internetu, a następnie rozpowszechniły się poprzez masowe udostępnianie.

A tu konkretnie chodzi o ten tekst ---> ht tp:// pokazywarka .pl/ x4pah9/ Film to jego luźna, lekko rozbudowana adaptacja.

;)

celinka_95

Film przerósł moje oczekiwania. Jest naprawdę dobry, chociaż może lepiej gdyby narracja była wesoła na zasadzie opowiadania koledze bekowych historii niż zwierzania się na terapii.

ocenił(a) film na 6
blizzarder

Wydaje mi się, że ten twór, nie miał być "czymś więcej". Ludzie w wielu rzeczach doszukują się czegoś więcej, czegoś, co czyni dany seans czy obiekt wyjątkowym, ale rzadko kiedy, naprawdę tak jest. Film jest poprowadzony w niemęczącym, zabawnym tonie i uważam, że jest naprawdę solidny. Jak na taką historyjkę, to wygląda naprawdę nieźle, nawet na tle filmów, które przecież przez swą historię miały urzekać, a były powodem do śmiechu i płaczu na przemian. Bądźmy nieodrealnieni i oceniajmy takie skromne produkcje, choć trochę przyzwoicie, nawet w swej subiektywności.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones