PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104271}

Fando i Lis

Fando y Lis
6,6 2 193
oceny
6,6 10 1 2193
5,0 3
oceny krytyków
Fando i Lis
powrót do forum filmu Fando i Lis

Niezły mętlik

ocenił(a) film na 8

Zastanawiam się czy ktoś kiedyś odważy się rozłożyć ten film na czynnik pierwsze i zrobić pełną analizę symboli, analogii chrześcijańskich, nawiązań do wspomnianego Dante'go i pełnego wyliczenia ludzkich zachowań i perwersji :)

ocenił(a) film na 7
antyseba

E tam jaki mętlik, jak na Jodorowskiego to banalny film :) Polecam Kreta, który notabene dziś był w TVP Kultura czy Świętą Górę. Tu kilka razy mocniej Jodorowski analizuję kondycję człowieka w sposób dość perwersyjny.

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Właśnie mam całą filmografię tego reżysera, i po kolei będę oglądał jego filmu, Wiadomo Fando i Lis było pierwsze. I dość mocne wejście zaliczył ten pan jak dla mnie :)

ocenił(a) film na 7
antyseba

Też tak uważam, że wejście było dość mocne - tym bardziej że np. krew, która była pita była podobno prawdziwa...:) Jednak przekonasz się, że kolejne filmy są już kompletnie odrealnione i podkreślają jeszcze wyraźniej zainteresowania tego "dziwnego" człowieka jakim jest Jodorowski :)

ocenił(a) film na 8
Kamileki

Jestem ciekawy czy przebije Lyncha, którego jestem ogromnym fanem. Tak samo jak Tarkovskiego i Malicka by the way :)
Tak słyszałem o tej krwi, tak samo jak podobno w Krecie ten gwałt jest prawdziwy, a nie inscenizowany.

ocenił(a) film na 7
antyseba

Wprawdzie oglądałem tylko 2 filmy Lyncha, ale nie wiem czy da się jakoś porównać go z Jodorowskim. Moim zdaniem obaj mają swój szalenie specyficzny klimat, więc wspólnych cech ciężko szukać. Chociaż z tego co kojarzę coś by się znalazło :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones