PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104271}

Fando i Lis

Fando y Lis
6,6 2 193
oceny
6,6 10 1 2193
5,0 3
oceny krytyków
Fando i Lis
powrót do forum filmu Fando i Lis

O surrealizmie wspominać nie trzeba. Ciężki film o poszukiwaniu miłości, najbliżej tu do określenia "film drogi", ale jest to jak na Jodorowskiego przystało, krzywdzące dla filmu, bo daleko tu do pozostania w ramach gatunkowych jakichkolwiek. Obawiam się, że znowu z braku wiedzy, mój odbiór filmu pozostaje jedynie powierzchowny. Ale wciąż jedno jest pewne: film jest bardzo dobry. Cudowne dziwadło.

Marcineusz_Zet

Jednak oprócz miłości człowiek-człowiek można zauważyć miłość między Bogiem a człowiekiem - scena picia krwi, jedzenia ciała Lis jest dosłownym przełożeniem słów 'Bierzcie i pijcie z tego wszyscy. To jest bowiem (...)'. Fando - grzesznik, doprowadza do śmierci dziewczyny i Lis - ta nieskalana (biała szata), ta, która cierpi i wybacza.

ocenił(a) film na 7
ahcynk

no ja widzę najwięcej nawiązań właśnie do religii chrześcijańskiej (może dlatego że ta symbolika była najbardziej widoczna, albo dlatego, że jest mi najbardziej 'bliska', znajoma) np. to co wspomniała ahcyk, albo scena w której Fando niesie Lis na plecach - swój krzyż, scena śmierci matki Fando (robiła to dla swoich 'fanów')

ogółem film niezły/dobry, będę go musiał jeszcze raz obejrzeć. jednak jak na razie jest to dla mnie najsłabszy film Jodorowsky`ego.

ocenił(a) film na 10
Repek7

Myślę, że miasto Tar, będące celem podróży Fando i Lis, było nie tylko symbolem miłości, ale też wszystkiego czego człowiek pragnie, czyli szczęścia, sprawiedliwości, a w przypadku Lis przede wszystkim zdrowia. W czasie tej wędrówki muszą oni niejako oczyścić się w kolejnych kręgach dantejskiego piekła, zmierzyć z własną przeszłością, stąd liczne retrospekcje do czasów dzieciństwa.
Film bardzo dobry, na pewno jeszcze do niego wrócę. Kilka scen na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci. Zdecydowanie warto zobaczyć. To mój pierwszy film Jodorowsky'ego i już nie mogę doczekać się kolejnych.

ocenił(a) film na 10
parva

Zmęczył mnie ten film, ale była to cudowna droga przez mękę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones