PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=176873}
6,6 585
ocen
6,6 10 1 585
Fatima historia objawień
powrót do forum filmu Fatima - historia objawień

Fabrizio Costa zrealizował film o objawieniach Matki Najświętszej w Fatimie w 1917 w 80tą rocznicę tych wydarzeń. Film zapoznaje widza z głównymi wątkami tamtego pamiętnego roku, tamtych wydarzeń, które nie tylko wpłynęły na wiek XX ale i wpływają na czasy obecne. Jednak film zbyt mało koncentruje się na sednie Przesłania Matki Bożej, wezwania do nawrócenia oraz na znaczeniu Fatimy w późniejszym zamachu i pontyfikacie Jana Pawła II. Dzieci zmarły przed 1920, a Łucja żyła do 2005, aby świadczyc o Bogu i o Jego matce, aby Maryja była bardziej znana i miłowana.

Jednak polecam ten film dla ludzi, którzy chcą poznac Fatimę, a jeszcze niewiele o niej słyszeli. Naprawdę warto, to nie bajka, ale fakt. Fakt, do którego trzeba się jakoś ustosunkowac, wobec którego nie ma sensu przejśc obojętnie. Nie jest to fakt, który przeraża, ale który napełnia wielką nadzieją. No i niezwykła promocja Portugalii jako narodu (w filmie można usłyszec muzykę Fado)

Frank

Ciekwy jestem skąd wiesz, że to była Maryja w tych objawieniach - Żydowska kobieta, która umarła ładnych parę wieków temu a nie demon ?
Z tego co wiem, a wiem na ten temat sporo bo czytałem o tych objawianiach to był demon pod postacią anioła światłości.
Wzywał do czczenia Maryji a nie Boga !!

ocenił(a) film na 8
ministerfinansow

ty tez jestes demonem piszac takie słowa.Moze masz problemy z wlasna matka.Maryja nigdy sie nie wynosila,nigdy nie stawała w miejsce Boga.To zawsze wierna Służebnica Pańska

klcw57

Gdzie o tym napisane w Piśmie Świętym?

maaaniek

Zwiastowanie NMP (Łk 1,26-38) "Oto Ja Służebnica Pańska, niech Mi się stanie według słowa twego"

"W szóstym miesiącu posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: «Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, ».
Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego ojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?» Anioł Jej odpowiedział: «Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego». Na to rzekła Maryja: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Wtedy odszedł od Niej anioł".

oto

Ty a co to ma wspólnego z wypowiedzią na samej górze ?

ministerfinansow

Ty - wysil sie zobaczyc do czego podpialem wypowiedz.

ministerfinansow

demona to szukaj raczej w medjugorie aniżeli w objawieniach dotyczących prób ratowania Kościoła Katolickiego przed kryzysem

ministerfinansow

Matka Boska nie umarła. Ona została z cialem wzięta do nieba, by zasiąść przy swoim synu na tronie.Ona jest wśród nas i czuwa.

white_medal

Skąd to wiesz ? Od księdza ? LOL !!

ministerfinansow

Maryja nawoluje do tego, zebysmy byli wierni Jej Synowi i Czcili go. Wiec to nie jest zaden demon!

white_medal

Chyba nie słyszałeś jej przekazu z fatimy.Posłuchaj dokładnie !

ministerfinansow

Maryja jest MATKĄ BOGA, więc o żadnym demonie nie ma mowy. W Fatimie kazala ludziom modlic się różańcem i przepraszać Boga za grzechy. Prawdy Fatimskie ukazywały karę Boga za grzechy ludzi, jeśli nie zmienią swojego postępowania.
Niech Bóg Ci wybaczy to obrażanie swojej Matki i niech nic Ci nie robi.

Skąd wiem, że JEST I CZUWA? Po prostu wiem, czuję to i wierzę w to.

white_medal

A gdzie w Słowie Bożym czyli Biblii jest napisane żeby modlić się różańcem ? Dlaczego Jezus nie modlił się w ten sposób ? Jezus uczył w inny sposób czcić Boga i modlić się do Niego,więc widzę tu pewną sprzeczność między tym co mówił Jezus a tym co mówi wg ciebie Maryja.Wierzysz przekazom jakiś pastuchów z Fatimy bardziej niż Biblii ? To jesteś typowym ciemnym katolikiem niestety.

ministerfinansow

czemu Ty Jej tak nie nawidzisz?

ministerfinansow

Co Ona Ci takiego zrobila?

ocenił(a) film na 7
Frank

Film nie jakiś wybitny, ale też trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której ktoś spełnia swoje reżyserskie ambicje w tworzywie tak niezwykłym, wymagającym pokory i bycia przejrzystym dla przesłania. Ten film jest przejrzysty dla przesłania Boga skierowanego poprzez Maryję. To najważniejsze. A co do poniższych zarzutów, co do pytania, skąd wiemy, że to nie szatan sie tam pokazał, to ja kieruję do wydarzeń w Garabandal, gdzie były rzekome objawienia maryjne, mające zapewne za zadanie przesłonić prawdziwe w Fatimie. W Garabandal dzieci zaczęły od kradzieży jabłek w sadzie, a za chwilę pokazała im się "Maryja", która, wedle relacji dzieci, cytuję za ks. Warszawskim, który napisał książkę o tym, "zaśmiewała się", a zwiastun, anioł wyglądał tandetnie. Można zatem odróżnić objawienia pozorne od prawdziwych. My po niemal 100 latach wyraźnie widzimy dobre owoce Fatimy, co jest najlepszym dowodem na prawdziwość objawień.
I tylko dodam, że satysfakcjonujące jest widzieć przepiękną kobietę w tym filmie, jak uroda kobieca podkreśla piękno tematu, a nie jest przynętą, utwierdzającą w stereotypowym podejściu do kobiecości. Aktorka Furtado zresztą przewyższa pięknem rozmaite napompowane makijażem pozorne piękności Hollywoodu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones