Film

Fenomeny

Phenomena
1985
1 godz. 56 min.
6,6 2 820
ocen
6,6 10 1 2820
2 185
chce zobaczyć
Obdarzona darem porozumiewania się z owadami Jennifer przyjeżdża do szkoły w Szwajcarii, gdzie wykorzystuje swoje właściwości, celem odnalezienia seryjnego mordercy. Więcej Mniej
Fenomeny zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Córka znanego aktora, Jennifer przyjeżdża do szkoły z internatem. Od współlokatorki dowiaduje się że w okolicy grasuje seryjny morderca. Już pierwszej nocy dziewczyna lunatykując, jest świadkiem kolejnego morderstwa, i trafia do domu przykutego do wózka inwalidzkiego profesora entomologii. Wspólnie z nim odkrywa że ma niezwykłą zdolnośćCórka znanego aktora, Jennifer przyjeżdża do szkoły z internatem. Od współlokatorki dowiaduje się że w okolicy grasuje seryjny morderca. Już pierwszej nocy dziewczyna lunatykując, jest świadkiem kolejnego morderstwa, i trafia do domu przykutego do wózka inwalidzkiego profesora entomologii. Wspólnie z nim odkrywa że ma niezwykłą zdolność panowania nad owadami. Kiedy ofiarą mordercy pada jej przyjaciółka Sophie, Jennifer wraz z profesorem, oraz pewną niezwykłą muchą żerującą na zwłokach, zaczyna szukać mordercy.

na podstawie
Dario Argento (materiały do scenariusza, historia) / Franco Ferrini (materiały do scenariusza, historia)
studio
DACFILM Rome
tytuł oryg.
Phenomena
inne tytuły
Creepers USA
Dario Argento's Phenomena USA
Więcej...
Rola Johna McGregora została napisana dla Petera Ustinova.
Film kręcono w Schwägalp i Zurychu (Szwajcaria) oraz w Rzymie (Włochy).
Większość aktorów, niezależnie od tego, czy na planie swoje kwestie wypowiadała po angielsku czy nie, zdubbingowała w tym języku swoje role na etapie post-produkcji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych