Film

Phenomena

1985 1 godz. 56 min.
6,7 2 342
oceny
6,7 10 2342
1 777
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"id":"113014","linkUrl":"/film/Fenomeny-1985-113014","alt":"Fenomeny","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/30/14/113014/7204738.2.jpg"}
Obdarzona darem porozumiewania się z owadami Jennifer przyjeżdża do szkoły w Szwajcarii, gdzie wykorzystuje swoje właściwości, celem odnalezienia seryjnego mordercy. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Córka znanego aktora, Jennifer przyjeżdża do szkoły z internatem. Od współlokatorki dowiaduje się że w okolicy grasuje seryjny morderca. Już pierwszej nocy dziewczyna lunatykując, jest świadkiem kolejnego morderstwa, i trafia do domu przykutego do wózka inwalidzkiego profesora entomologii. Wspólnie z nim odkrywa że ma niezwykłą zdolnośćCórka znanego aktora, Jennifer przyjeżdża do szkoły z internatem. Od współlokatorki dowiaduje się że w okolicy grasuje seryjny morderca. Już pierwszej nocy dziewczyna lunatykując, jest świadkiem kolejnego morderstwa, i trafia do domu przykutego do wózka inwalidzkiego profesora entomologii. Wspólnie z nim odkrywa że ma niezwykłą zdolność panowania nad owadami. Kiedy ofiarą mordercy pada jej przyjaciółka Sophie, Jennifer wraz z profesorem, oraz pewną niezwykłą muchą żerującą na zwłokach, zaczyna szukać mordercy.

na podstawie
Dario Argento (materiały do scenariusza, historia) / Franco Ferrini (materiały do scenariusza, historia)
studio
DACFILM Rome
data produkcji
1985
tytuł oryg.
Phenomena
inne tytuły
Fenomeny Polska
Więcej...
Film kręcono w Schwägalp i Zurychu (Szwajcaria) oraz w Rzymie (Włochy).
Większość aktorów, niezależnie od tego, czy na planie swoje kwestie wypowiadała po angielsku czy nie, zdubbingowała w tym języku swoje role na etapie post-produkcji.
Podczas kręcenia finałowej sceny szympans odgryzł kawałek palca Jennifer Connelly. Natychmiast została odwieziona do szpitala, gdzie przyszyto jej odgryzioną część palca.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych