film

Fobia

Phobia
1980
1h 34m
5,3 37
ocen
5,3 10 1 37
Jeden z mniej znanych filmów znakomietgo reżysera Johna Hustona opowiado o terapeucie, pragnącym pomóc swym pacjentom w opanowaniu strachu. Dr. Ross wykorzystuje... Zobacz pełny opis

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
Fobia zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Jeden z mniej znanych filmów znakomietgo reżysera Johna Hustona opowiado o terapeucie, pragnącym pomóc swym pacjentom w opanowaniu strachu. Dr. Ross wykorzystuje radykalną gałąź psychologii. Pacjenci znajdujący się pod jego "opieką" muszą stawić czoła swym własnym fobiom, stając z nimi twarzą w twarz. Wszystko układa się świetnie, do czasu, kiedy jeden z pacjentów zostaje zamordowany. Wtedy terapeuta postanawia kontrolować życie swoich podopiecznych...

boxoffice
$59 167 w USA
budżet
$5 100 000
na podstawie
Gary Sherman (materiały do scenariusza, historia) / Ronald Shusett (materiały do scenariusza, historia)
tytuł oryg.
Phobia
inne tytuły
Film kręcono w Atlancie (Georgia) i Los Angeles (Kalifornia) w USA oraz w Toronto (Kanada).
Okres zdjęciowy trwał od 22 października do 21 grudnia 1979 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Oglądając "Fobię", można odnieść wrażenie, ze oto mamy do czynienia z dziełem jakiegoś wyrobnika od kina klasy C. Tym większym szokiem jest fakt, iż za kamerą stał nie kto inny, jak John Huston, jeden z najwybitniejszych i najbardziej zasłużonych dla amerykańskiej kinematografii twórców.
Fabuła jest tutaj mocno...

jeżeli twoje dziecko najbardziej na świecie kocha filmy, a ty najbardziej na świecie kochasz swoje dziecko, to kup mu spekulacje o kinie, pozakulisowy apendyks:

This could also be a giallo as well. And my favourite "me so crazy" revealing monologue for that type of characters is in it.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones