Film

1984 1 godz. 38 min.
6,1 163
oceny
6,1 10 1 163
229
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"5681","linkUrl":"/film/Fort+13-1984-5681","alt":"Fort 13","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/56/81/5681/7797333.2.jpg"}
I wojna światowa. Dwaj rosyjscy żołnierze zostają zasypani w podziemiach.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić

Kapitan i porucznik armii rosyjskiej zostają podczas I wojny światowej zasypani w podziemiach twierdzy przemyskiej. Woda ze studni oraz duże zapasy żywności i świec pozwalają im przeżyć. Kapitan traci jednak zmysły i popełnia samobójstwo. Porucznik godzi się ze swoim losem, prowadzi pamiętnik, a po ośmiu latach znajdują go żywego robotnicy rozbierający podziemia fortu.

studio
Zespół Filmowy "Aneks"
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Film wyjątkowy!

  Pawian ocenił(a) film na 9

  Świetny film, który obejrzałem przypadkowo na festiwalu. To zadziwiające, a zarazem smutne, że dziś mało kto o nim pamięta. Film jest wyjątkowy w każdym calu. Orygnialny scenariusz i zdjęcia oraz pomysłowy montaż sprawiają, że nie prędko o nim zapomnę. Być może właśnie dlatego, że ten film w żadnym ... więcej

 • dla mnie beznadziejny i wkurzający

  wybrzydzacz ocenił(a) film na 1

  Kręcił to ktoś, kto nie ma pojęcia, jakby się zachowywali zasypani. Cały czas pełno bezsensownego wrzasku, błysków jakichś przypadkowych obrazów. Całość kupy się nie trzyma. Można było zrobić dobry film, bo temat jest ciekawy, a wyszedł teatr tego wariata Szajny. Mnie tylko wkurzył.

  • Minimum slow, maksimum emocji...

   użytkownik usunięty ocenił(a) film na 1

   ...po prostu dobry film psychologiczny. Pomimo tylu lat od premiery nadal robi wrazenie....

   • Dziś w tv na Kino Polska

    frimbis

    o 21:25. Jeszcze nie widziałem ale zapowiada się ciekawie.

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.