PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=164139}

Forteca

Fortress
6,7 429
ocen
6,7 10 1 429
Forteca
powrót do forum filmu Forteca

To już klasyk i według mnie kultowy film kina australijskiego. Pokazuje, jak dzieci reagują na przemoc i jak można w nich wzbudzić w zasadzie każde emocje, jak nimi manipulować. Film naprawdę doskonały, trzyma w napięciu do ostatnich kadrów, mimo swoich prawie 20 lat. Tylko w kinie z Australii można znaleźć taki klimat. Kto nie widział - niech żałuje, kto widział - niech obejrzy jeszcze raz. Wciąga tak samo jak w 1986. Rewelacja.

ocenił(a) film na 8
piotr100

Ogladałem b. dawno temu, ale wspominam ten film pozytywnie, a sceny podwodne w jaskini pamiętam do dziś. Przede wszystkim pamięta się właśnie klimat, rzeczywiście jest on jakiś taki typowo australijski ;)

Długo nie mogłem znaleźć tytułu, ale w koncu dotarłem do tego filmu, a ostatnio komuś na forum też pomogłem go znaleźć. Czyli, chociaż puszczony był w polskiej tv chyba tylko jeden raz z 15 lat temu, to ludzie go pamiętają ;)

ocenił(a) film na 10
Martinn

Film puszczony w telewizji polskiej prawdopodobnie dwukrotnie. Pierwszy raz około roku 1989, drugi gdzieś w latach 1998-2002. Do dziś posiadam taśme VHS z pierwszym nagraniem. Ma już ok. 20 lat i dalej działa :). Sam film w skali od 1 do 10 oceniam na 10. Jest to jeden z najlepszych filmów jakie widziałem w życiu.

piotr100

Witam czy posiada Pan ten film na płycie cd?z góry dziękuje za odpowiedz

ocenił(a) film na 9
piotr100

To prawda. Widziałam ten film jakieś 20 lat temu. Miałam wtedy chyba 8 lat i pamiętam go dokładnie. Był tak wciągający, że pomoimo, że leciał dosyć późno to nie mogłam się oderwać od niego a i rodzice wcale mnie nie wyganiali z pokoju, tak ich ciekawił. Bardzo żałuję że nie mogę go znów obejrzeć :(

ocenił(a) film na 8
agnieszkanielacna

film jest dostępny gdzieś na torrentach widziałem nie dawno ;)


a pozatym jest super

agnieszkanielacna

jest na jutjubie. wpisz fortess(1986) .pzdr!

mila1082

jedyny film na ktorym sie balem i ktory do tej pory pamietam z dziecinstwa, a juz ladnych pare lat minelo.;) kiedys jak szukalem na filmwebie to go nie bylo, ale teraz tylko go znalezc w avi..;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones