PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815110}

Fotograf z Mauthausen

El fotógrafo de Mauthausen
6,5 7 652
oceny
6,5 10 1 7652
Fotograf z Mauthausen
powrót do forum filmu Fotograf z Mauthausen

Słaby !

ocenił(a) film na 3

Co to ma być ? Parodia obozu koncentracyjnego ! Nie dziwił by się gdy by film nakręcili Niemcy,a powodem mogło by być wybielanie siebie . Chyba reżyser ma defekt mózgu ? Po tym Hiszpanie mogą powiedzieć że obozy to wczasy pod gruszą ? Omijać to "badziewie" szerokim łukiem !

ocenił(a) film na 6
con_desiros

Gdzie ty tu widzisz wybielanie się ? Ja widzę Niemców i sposób ich postępowania,morderstwa. Czy naprawdę trzeba z nich robić potworów by powiedzieć, że tak... To oni to zrobili ? Nie rozumiem, aczkolwiek zgodzę się, że przypomina to trochę parodię, coś nie wypaliło z całym tym obrazem i wizją obozu koncentracyjnego...

con_desiros

Wydaje mi się że może dlatego że to był obóz jeniecki. Oni nie byli Żydami tylko uchodźcami. Może dlatego trochę bardziej lekko było to poakzane.

ocenił(a) film na 7
con_desiros

To chyba nic nie czytałeś, ani nie oglądałeś nic o tematyce obozowej, skoro takie rzeczy wypisujesz. Film bardzo realistyczny. Z resztą postać tego fotografa była autentyczna, i to on opowiedział o tym wzystkim. na koncu nawet jest zdjęcie z procesu nazistów, jak oryginalna postać fotografa zeznaje przeciwko oprawcom.

winopiotr

Mauthausen był jednym z najgorszym obozów. Każdy tam głodował, każdy kapo i blokowy znęcali się psychicznie i fizycznie nad więźniami. Nie było pokazanej prawdziwej zabawy na schodach, czyli po prostu przewracania ludzi, którzy popychali innych na dół i tak tworzyło się kilkanaście ofiar śmiertelnych. Ludzie, którzy byli przewożeni z Auschwitz do Mauthausen mówili, że chcieliby wrócić spowrotem do Auschwitz. Nie mówiąc już o Gusen, z którego prawie nikt nie wyszedł żywy.

ocenił(a) film na 7
Ollla22

Zgadza się, tak było. I było jeszcze wiecej rzeczy, które nie zostały opisane przez tych, ktorzy przeszli przez te piekło. I tak naprawdę, wątpię czy kiedykolwiek powstanie film, który będzie wiernym odwzorowaniem tego co tam sie działo, ze wszystkimi szczegółami, bo czegoś co sie nie mieści w głowach, nie da sie wiernie odwzorować, i pokazać jeden do jednego. Tamta rzeczywistosc przerasta kazdego z dzisiejszych reżyserów. Tak samo w tym filmie nie wszystko było pokazane, ale to co było pokazane, było bliskie temu co tam sie działo. m.in. wzorowa solidarnosć Hiszpanów, którzy wczesniej razem walczyli u siebie z faszystami franco. PS jednym, którzy wyszli z Mauthausen/Gusen był St, Grzesiuk, ale przypłacił toogromna traumą oraz zdrowiem.

ocenił(a) film na 5
con_desiros

Dokładnie. Szmira. Szkoda czasu

cristalmir

Raczej nie aż taka szmira skoro oceniłeś na 5 gwiazdek.

ocenił(a) film na 7
con_desiros

Napisał: con_desiros
ocenił(a) ten film na: 3
Co to ma być ? Parodia obozu koncentracyjnego ! Nie dziwił by się gdy by film nakręcili Niemcy,a powodem mogło by być wybielanie siebie . Chyba reżyser ma defekt mózgu ? Po tym Hiszpanie mogą powiedzieć że obozy to wczasy pod gruszą ? Omijać to "badziewie" szerokim łukiem !

Obozy to były wczasy pod gruszą? Mogliby powiedzieć Hiszpanie?!

Ty chyba tego filmu w ogóle nie oglądałeś.
Tam aż roi się od okrucieństwa!

No fakt. Nie był ten film nakręcony w stylu "Teksańska masakra piłą łańcuchową", więc te sceny mogłeś przeoczyć.


con_desiros

Polecam dokument https://youtu.be/FJBMOD-ckMI?si=3cNLK1Tmgz1D0aj6

Fransisco jako fotograf ssmanów był w grupie uprzywilejowanej i nie pracował fizycznie jak inni więźniowie. Wiele scen i zdjęć z filmu jest opartych na fotografiach i wspomnieniach.
Czytałem Grzesiuka 5 lat kapelusz i rozumiem z ten obraz nie ukazuje wszystkie h potworności, jednak na celu jest opowiedzenie konkretnej historii.

SychuStudio

Kacetu*

con_desiros

Bardzo dużo książek przeczytałam o tej tematyce. Film ten jeden z nielicznych pokazał rzeczowo te wszystkie tragedię które się tam działy i sposoby wykańczania ludzi. Pokazał on co prawda ten film w sposób surowy i punktowy bez jakiejś większej fabuły, ale pokazał. Poprawkę na warunki tam panujące trzeba wziąć ponieważ te dobre warunki były warunkami propagandowymi : w obozach jest dobrze, więźniowie mają dobrze, mają czyste koje, różne rozrywki itp itd. od tej strony dużo pokazywane jest, dlatego jest tam jak na wczasach bo ogląda się to z perspektywy fotografa zajmującego się propagandą niemiecką. Też nie chce nikt nakręcać masakry, czyli tej najprawdziwszej rzeczywistości, nie dało by się na tą rzeźnię patrzeć, musiał by być to film z gatunku gore lub horrory, a nie dokumentalne czy oparte na faktach. Trzeba się więc zadowolić,,soft obrazem rzezi ludzkiej,,.

ocenił(a) film na 2
klaudusia761212

Lubię tematykę obozową zwłaszcza Mauthausen/Gusen - przeczytałem o tym parę książek łącznie z monografią Dobosiewicza - dlatego też postanowiłem oglądnąć ten film no i duże rozczarowanie - film wg mnie bardzo słaby. Nie podobał mi się w ogóle przedstawienie sytuacji w jakieś byli więźniowie. Natomiast jedyne co była fajne to te fotografie na końcu które odpowiadały scenom w filmie (w rzeczywistości to sceny w filmie im odpowiadały bo fotografie są autentyczne) - fajny zabieg ale to tyle co mogę dobrego powiedzieć o tym dziele.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones