PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=264080}
5,3 56 494
oceny
5,3 10 1 56494
3,5 11
ocen krytyków
Francuski numer

Na jednej z warszawskich ulic zostaje skradziony zdezelowany 25-letni mercedes "beczka". Jego właściciel wysyła tropem złodziei swoich zaufanych ludzi - Leona (Robert Więckiewicz) i Chwastka (Maciej Stuhr)... Tymczasem auto najpierw trafia do komisu, a potem staje się własnością Magdy. Kobieta daje ogłoszenie do gazety. Wybiera się do Paryża i za niewygórowaną opłatą może zabrać ze sobą kilku pasażerów.
Na anons odpowiada czwórka mężczyzn. Bezrobotny Stefan jedzie z synem: - Mam 50 lat, niczego się w życiu nie dorobiłem, nie mam nawet prawa jazdy, bo nie stać mnie na samochód. Żona mieszkająca w Paryżu znalazła dla mnie pracę. Machu - jest studentem Uniwersytetu Warszawskiego, dostał stypendium na Sorbonie. Kolejna osoba to Siergiej - Ormianin, były reprezentant Rosji w podnoszeniu ciężarów. Wybiera się do rodziny, która zapewniła mu intratne zajęcie. Gdy w miejscu zbiórki pojawia się śliczna Magda, panowie wciągają brzuchy i z ufnością oddają się w jej ręce... Zbyt pochopnie!

opis użytkownika

Akcja filmu rozpoczyna się od kradzieży starego, zdezelowanego Mercedesa, który okazuje się mieć dla byłego właściciela wielką wartość. Samochód trafia do komisu, gdzie zostaje zakupiony przez atrakcyjną Magdę (Karolina Gruszka). Po jakimś czasie kilku facetów "pod presją", usiłuje dostać się jak najszybciej do Paryża. Są to 50-letni bezrobotny Stefan (Jan Frycz), jego 20-letni syn Janek (Jakub Tolak), Ormianin Sergiej (Piotr Borowski) i student z Nigerii, Machu (Yaya Samake). Los chce, że trafiają na ofertę Magdy, która ma ich tam zawieźć wspomnianym "zabytkowym" autem...

Co_lump
opis użytkownika

Osią akcji są perypetie związane z żółtym starym mercedesem. Najpierw zostaje on skradziony z jednej z warszawskich ulic. Właściciel samochodu, biznesmen Kurowski (Bronisław Wrocławski) chce za wszelką cenę go odzyskać. Na poszukiwanie wysyła swoich zaufanych ludzi - Leona (Robert Więckiewicz) i Chwastka (Maciej Stuhr). Tymczasem merc trafia do komisu, by wkrótce stać się własnością młodej dziewczyny, Magdy (Karolina Gruszka). Magda chce pojechać do Paryża, jednak nie ma pieniędzy na kupno auta, dlatego daje głoszenie do gazety, że może zabrać ze sobą do Paryża kilka osób, oczywiście za stosowna opłatą. Zgłasza się do niej niezła mieszanka: czarnoskóry student Uniwersytetu Warszawskiego, Machu (Yaya Samake), 50-letni bezrobotny Stefan (Jan Frycz) i jego syn Janek (Jakub Tolak) oraz Siergiej (Piotr Borowski), Ormianin, były reprezentant Rosji w podnoszeniu ciężarów.
Za mercedesem podążają wysłannicy Kurowskiego, zdeterminowani by odzyskać auto...

Wojtas
opis użytkownika

Magda (Karolina Gruszka) ma plan. By zdobyć pieniądze na samochód, daje ogłoszenie o zrzutce ma podróż do Paryża. Na wyprawę wyruszają: bezrobotny wyznawca tradycyjnych wartości i jego syn. Ormianin podnoszący kiedyś ciężary w barwach ZSSR i reprezentujący Afrykę stypendysta Sorbony. Jadą, lecz spokój nie trwa długo. Okazuje się, że wehikuł Magdy pochodzi z kradzieży. Właściciel – mafioso rozpoczyna pościg. Sytuacyjne karambole i dialogi z życia wzięte nie pozwalają się nudzić.

Miss_Mrowa
opis użytkownika

Z jednej z warszawskich ulic zostaje skradziony zdezelowany mercedes „beczka”. Jego właściciel, biznesmen Kurowski, za wszelką cenę postanawia go odzyskać. Na poszukiwanie auta wysyła swoich zaufanych ludzi – Leona i Chwastka.
Samochód trafia do komisu samochodowego. Wkrótce stanie się własnością atrakcyjnej, młodej kobiety – Magdy.
W tym czasie pięćdziesięcioletni bezrobotny Stefan i jego dwudziestodwuletni syn Janek wybierają się do Paryża. Matka Janka załatwiła im obu pracę. W dniu wyjazdu okazuje się jednak, że Stefan wydał pieniądze przeznaczone na bilety na jeden ze swoich „lukratywnych interesów”. Inwestycja Stefana to niestety – jak zwykle – totalna klapa. Pieniądze przepadły, a Janek i Stefan muszą znaleźć inny sposób, by dostać się do Paryża. W gazecie znajdują „autostopowe” ogłoszenie Magdy.
Na ten sam anons natrafia czarnoskóry student Uniwersytetu Warszawskiego - Machu, który dostał stypendium na Sorbonie i następnego dnia musi się zameldować na paryskiej uczelni. W przeddzień wyjazdu urządza suto zakrapiane pożegnanie w akademiku i zostaje okradziony. Koledzy z domu studenckiego robią wprawdzie zrzutkę, by mu pomóc, ale zgromadzona suma wystarcza zaledwie na „autostopową” podróż.
Kolejną osobą, która odpowiada na prasowe ogłoszenie Magdy, jest Siergiej – Ormianin, były reprezentant Rosji w podnoszeniu ciężarów. Zamiast zrobienia kariery sportowej w Polsce, Siergiej ląduje na stadionie... handlując pirackimi płytami. Rodzina załatwia mu pracę w Paryżu i ten jak najszybciej chce się tam dostać.

Na miejscu zbiórki zjawia się wreszcie cała czwórka, czyli Stefan z Jankiem, mocno skacowany Machu oraz jak zwykle małomówny Siergiej.
Magdy jednak nie ma. Wszyscy trzej niecierpliwią się, czekając na jej przybycie. Stefan nie jest zachwycony perspektywą podróży w towarzystwie Murzyna i Ormianina. W końcu Magda nadchodzi i po krótkiej sprzeczce na temat spóźnienia oraz ceny przejazdu, inkasuje pieniądze by natychmiast przekazać je pewnemu mężczyźnie. Osłupiałym towarzyszom podróży wyjaśnia, że właśnie kupiła samochód.
Wzburzeni Stefan, Janek, Machu i Siergiej wsiadają do mercedesa z nadzieją, że obejdzie się bez dalszych problemów. Nie wiedzą, że to dopiero początek ich kłopotów… W dodatku za mercedesem podążają Leon i Chwastek, zdecydowani odzyskać samochód „za wszelką cenę”.
[opis dystrybutora]Hidan
opis użytkownika

Jak to bywa w Polsce, sprzed bramy pewnego domu zostaje skradziony stary, żółty Mercedes, na którym bardzo zależy jednemu wysoko postawionemu mężczyźnie. Mężczyzna ten wysyła swoich ludzi, żeby odszukali skradzione mu auto i przyprowadzili je z powrotem do niego. Jak się okazuje, auto znajduje się na małej giełdzie samochodowej w Warszawie i niebawem w jego posiadanie wchodzi Magda, która potrzebuje auta do zrealizowania pewnego zakładu. Ma on dojechać jak najszybciej z Warszawy do Paryża z czwórką pasażerów. Los chce, że jej klientami staje się całkiem zabawna ekipa, której bardzo zależy na czasie.

MrShog
opis użytkownika

Magda (Karolina Gruszka) szuka współpasażerów na podróż z Warszawy do Paryża. Na jej ogłoszenie odpowiada kilku mężczyzn, tworzących osobliwe towarzystwo. Bezrobotny, pełen uprzedzeń Stefan Kowalczyk (Jan Frycz) i jego 20-letni syn Janek (Jakub Tolak) wybierają się do pracy. Pieniądze na samolot ojciec utopił w kolejnym nieudanym interesie. W tym samym celu udaje się do Paryża Ormianin Siergiej (Piotr Borowski), były reprezentant Rosji w podnoszeniu ciężarów. Ostatnim chętnym okazuje się czarnoskóry student Machu (Yaya Samake). Wśród bohaterów co chwila wybuchają kłótnie. Tymczasem ich śladem podąża dwójka gangsterów: Leon (Robert Więckiewicz) i Chwastek (Maciej Stuhr), którzy mają odzyskać skradzionego ich szefowi Mercedesa...

Beryl
opis użytkownika

W jednej z dzielnic w Warszawie dochodzi do kradzieży Mercedesa. Na pozór bezwartościowy samochód okazuje się mieć dla jego właściciela ogromne znaczenie. Biznesmen nakazuje swoim zaufanym pracownikom, by za wszelką cenę go odzyskali. Tymczasem młoda dziewczyna o imieniu Magda kupuje skradzione auto w komisie, po czym organizuje wyjazd do Paryża. Na jej ogłoszenie odpowiada wiecznie niezadowolony Stefan i jego syn Janek. Do Magdy zgłasza się także czarnoskóry student Machu oraz były zawodnik w podnoszeniu ciężarów - Sergiej. Wszystkim im zależy na szybkim dotarciu do celu. Podróż jednak wydaje się trwać znacznie dłużej, niż można było się tego spodziewać.

twenty_three
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones