Film

Prime Suspect

1991 3 godz. 27 min.
7,5 275
ocen
7,5 10 275
750
chce zobaczyć
{"id":"8880","linkUrl":"/film/G%C5%82%C3%B3wny+podejrzany-1991-8880","alt":"Główny podejrzany","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/88/80/8880/7022837.2.jpg"}
Jane Tennison zawsze marzyła by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa, więc kiedy jej kumpel z DCIs dostaje zawału... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA Najlepsza aktorka telewizyjna w roku 1992 dla Helen Mirren
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Jane Tennison zawsze marzyła by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa, więc kiedy jej kumpel z DCIs dostaje zawału serca tuż przed obciążeniem głównego podejrzanego. Jane widzi dla siebie szansę poprowadzenia śledztwa. Ale zespół, który przejmuje jest jej wrogi, mężczyzna na górze zrobi wszystko by śledztwo jej się nie powiodło, jejJane Tennison zawsze marzyła by poprowadzić śledztwo w sprawie morderstwa, więc kiedy jej kumpel z DCIs dostaje zawału serca tuż przed obciążeniem głównego podejrzanego. Jane widzi dla siebie szansę poprowadzenia śledztwa. Ale zespół, który przejmuje jest jej wrogi, mężczyzna na górze zrobi wszystko by śledztwo jej się nie powiodło, jej życie prywatne cierpi z powodu jej obsesji na punkcie pracy, a główny podejrzany pozostaje nieuchwytny. Jane ma co robic, kiedy ona i jej zespół pracują własnym sposobami: mozolne szukanie danych, intuicyjne przełomy, pogonie, aresztowania, wyznania.

studio
Granada Television
data produkcji
1991
tytuł oryg.
Prime Suspect
inne tytuły
Główny podejrzany Polska
Prime Suspect 1 Wielka Brytania
Mobil Masterpiece Theatre: Prime Suspect (tytuł roboczy) USA
Prime Suspect 1: A Price to Pay
Więcej...
Lynda La Plante zajęła się tym filmem po obejrzeniu telewizyjnego programu o prawdziwych zbrodniach. Zadzwoniła do Scotland Yardu i dowiedziała się, że istniało tylko siedem kobiet, które pracowały dla DCI. Przeprowadziła wywiad z jedną z nich, Jackie Moulton. Ta wywarła na Lyndzie tak duże wrażenie, że postanowiła ona oprzeć fabułę filmu na losach Jackie.
Janet McTeer odrzuciła główną rolę, którą ostatecznie zagrała Helen Mirren.
Film kręcono w Dover (hrabstwo Kent) i Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ma ktoś...

  juliaa2206 ocenił(a) film na 10

  Posiada ktoś wszystkie odcinki z każdej serii? Najlepiej z napisami albo lektorem. Albo chociaż same napisy. Bardzo mi zależy na obejrzeniu tego serialu a angielskiego aż tak perfekcyjnie to nie potrafię!

  1
  • uwielbiam

   LUKA_6 ocenił(a) film na 9

   kocham całą serie , Helen Mirren jest swietna .

   1
   • czy ktoś ma ten film?

    użytkownik usunięty

    albo czy jest gdzieś w sprzedazy ale żeby były polskie napisy!

   • Czy ktoś posiada?

    1
    • Czy można zobaczyć go w internecie?

     FIlmIsMyLife

     Jak tak to gdzie?!