Film

La peau douce

1964 1 godz. 53 min.
7,2 866
ocen
7,2 10 866
1 812
chce zobaczyć
{"id":"34521","linkUrl":"/film/G%C5%82adka+sk%C3%B3ra-1964-34521","alt":"Gładka skóra","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/45/21/34521/6971927.2.jpg"}
Pierre angażuje się w romans ze stewardesą. Jego żona odkrywa tajemnicę męża. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Pisarz odczuwa przesyt codziennym życiem rodzinnym. Związek z pewną stewardesą zaspokaja jego potrzeby erotyczne, rodzi jednak głębokie konflikty wewnętrzne. Gdy chce zrezygnować z romansu, by wrócić do rodziny, wydarza się tragedia.

studio
Les Films du Carrosse / Simar Films / Societé dExploitation et de Distribution de Films (SEDIF)
data produkcji
1964
tytuł oryg.
La peau douce
inne tytuły
Gładka skóra Polska
Angústia Portugalia
Um Só Pecado Brazylia
Więcej...
Gdy Pierre i Nicole są w hotelowej windzie i zbliżają się do ósmego piętra, Pierre znajduje się po prawej stronie. W następnym ujęciu od zewnątrz widzimy Pierre'a po przeciwnej stronie.
Kiedy Pierre chce włożyć numer telefonu Nicole do swego portfela, zbliżenie owego portfela ma inne tło (biurko i biały papier) niż poprzednie ujęcie.
Nicole zmienia swoje dżinsy na prośbę Pierre'a. W następnych scenach widzimy jednak, że jej bluzka również jest inna.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • chyba, że chcecie znać zakończenie

 • perełka

  Marcineusz_Zet ocenił(a) film na 9

  Jeden z najlepszych filmów Truffaut, nie ma to tamto. Prosta historia dzięki specyficznej reżyserii Truffaut z okresu jego świetności stała się historią wyjątkowo interesującą. Świetnie zagrana, świetnie sfilmowana. Bardzo przewrotne i bardzo tragiczne love story, które swoim klimatem kojarzyło mi się odrobinę z ... więcej

 • Scena, w której Pierre jest zmuszony do pójścia na piwo z kolegą jest jedną z najlepiej wyreżyserowanych w historii kina. Absolutna perełka. Napięcie jest budowane całkowicie naturalnie, nie ma w tym nawet grama fałszu. Truffaut osiągnął tutaj perfekcję.

  1
  • Ja już abstrachuje od nieścisłości z treścią samego filmu, ale żeby zdradzać koniec! (nie poruszam kwesti, czy można go przewidzieć czy nie ale bez przesady).

   4
   • Piękne kino

    kosmiczny ocenił(a) film na 8

    traktujące o uczuciach i ludziach, którzy czasami nie potrafią dać sobie z nimi rady. A gdy porywy uczuć stają się gwałtowne, gdy odbierają rozsądek, tracimy coś z siebie. Coś istotnego...

    2