Odtwórz Zwiastun nr 1 (polski) 1:35
Film

Hölmö nuori sydän

2018 1 godz. 42 min.
5,5 60
ocen
5,5 10 1 60
587
chce zobaczyć
{"rate":4.66667,"count":3}
{"id":"804845","linkUrl":"/film/G%C5%82upie%2C+m%C5%82ode+serce-2018-804845","alt":"Głupie, młode serce","imgUrl":"https://ssl-gfx.filmweb.pl/po/48/45/804845/7900873.2.jpg"}
Dwoje niepasujących do siebie młodych ludzi musi sobie poradzić z wpadką. Decyzja o zatrzymaniu dziecka jest początkiem wielkich zmian w ich życiu.
Głupie, młode serce
Zwiastun nr 1 (polski) 1:35
Głupie, młode serce
Zwiastun nr 1 (angielski) 1:30
Głupie, młode serce - Zwiastun Nr 1 (polski) Głupie, młode serce - Zwiastun Nr 1 (polski)

Kiira i Leni to dziwnie wyglądająca para nastolatków: ona – jasnowłosa bogini; on – skejter-suchoklates. Na którejś z imprez w końcu spełnia się marzenie Leniego i spędza z Kiirą kilka chwil na osobności, efektem czego dziewczyna zachodzi w ciążę. Postanawiają zachować dziecko. Sytuacja dość szybko przerasta rodziców przy nadziei.Kiira i Leni to dziwnie wyglądająca para nastolatków: ona – jasnowłosa bogini; on – skejter-suchoklates. Na którejś z imprez w końcu spełnia się marzenie Leniego i spędza z Kiirą kilka chwil na osobności, efektem czego dziewczyna zachodzi w ciążę. Postanawiają zachować dziecko. Sytuacja dość szybko przerasta rodziców przy nadziei. Zwłaszcza Leniego, który zawieruszył się pośród fińskich Dziarskich Chłopców, szykujących się, by dać odpór rzekomo nadciągającej fali muzułmańskich imigrantów. Leni pośród otaczających go radykałów czuje się tak, jak Kiira pośród swych wyzwolonych z wszelkich uprzedzeń psiapsiółek. Spotkanie tych dwóch odmiennych światów, wymuszone ciążą, dość niespodziewanie doprawione szczerym i zaskakująco dojrzałym uczuciem miłości, nie może obejść się bez ofiar.

studio
Hob (koprodukcja) / Tuffi Films / Windmill Film (koprodukcja)
inne tytuły
Zdjęcia do filmu nakręcono w Helsinkach (Finlandia).
W 2020 roku film był oficjalnym kandydatem Finlandii do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy.
Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.