PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5778}

Gangi Nowego Jorku

Gangs of New York
7,1 147 765
ocen
7,1 10 1 147765
5,8 29
ocen krytyków
Gangi Nowego Jorku
powrót do forum filmu Gangi Nowego Jorku

Jeden z najlepszych sukinsynów w historii kina, dla mnie osobiście chyba najlepszy.

Jak myślicie co skłoniło Billa że pozwolił aby Amsterdam zadźgał go pod sam koniec? Chłopak zaimponował mu odwagą? Przecież pod względem umiejętności walki na noże, nie dorastał Billowi do pięt. W początkowych ujęciach walki Bill wyraźnie się z nim bawi, "skubiąc" go ostrzem po nogach. A może Bill miał świadomość, że jego czas odchodzi bezpowrotnie i w nowym nie ma już dla niego miejsca? A może był honorowy? A może miał wyrzuty sumienia po zabiciu księdza?

Tak czy inaczej, świetna postać świetnie zagrana przez Day-Lewisa.

Nick_filmweb

wydaje mi się,że chodzi właśnie o nadejście końca czasów Billa. To co ujrzał przed śmiercią, to już nie jego świat i zapewne zapragnął śmierci z rąk , jak mi się wydaje, ostatniego godnego rywala. Moim zdaniem:)

ocenił(a) film na 8
Nick_filmweb



zgadzam się z heave metalem
Day Lewis zniszczył aktorsko DiCaprio .Ten aktor tworzy czarne charaktery w taki sposób, że widz to jemu będzie kibicował -to właśnie jest prawdziwy mistrz

ocenił(a) film na 10
lotr12345

Nie taki czarny charakter jak na pierwszy rzut oka się wydaje. Że był bezwzględny i twardy, nie robi z niego od razu brutala.

lotr12345

Przez cały film zastanawiałem się, co to za aktor odgrywa rolę Rzeźnika (nie patrzyłem kto jest w obsadzie filmu. oprócz Leo); nie poznałem go nie tylko z wyglądu ale poprzez tak dogłębne i totalne wczucie się w postać Rzeźnika.

ocenił(a) film na 9
Nick_filmweb

największym sukinsynem w historii kina był Skaza ;p

użytkownik usunięty
Marina8

Dokładnie!! I niezaprzeczalnie :-)

ocenił(a) film na 8
Nick_filmweb

No a nie było czasem tak, że rzeźnik dostał odłamkiem a Amsterdam go po prostu dobił?

Nick_filmweb

Najlepsza kreacja aktorska tego filmu. Dla niego warto obejrzeć!

ocenił(a) film na 7
Nick_filmweb

To Amsterdam był sukinsynem, 0 honoru ...

Psychol324

Amsterdam??? Jesteś psycholem?

Nick_filmweb

o ile pamietam, to byl on ranny w brzuch, zanim dobil go (nie pamietam imienia)-głowny bohater.

ocenił(a) film na 9
paschalina

mia wbit w bryuch bryztw ojca Amsterdama, wic ten musial go wcześniej nią dźgnąć. Bill wyciąga tę brzytwę daje ją Amsterdamowi a ten go zabija. Bill dał mu jakb y przyzwolenie.

ocenił(a) film na 10
Nick_filmweb

Dzięki za brak info o spojlerze. Wpis powinien być skasowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones