PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5778}

Gangi Nowego Jorku

Gangs of New York
7,1 147 765
ocen
7,1 10 1 147765
5,8 29
ocen krytyków
Gangi Nowego Jorku
powrót do forum filmu Gangi Nowego Jorku

....MAJSTERSZTYK. Sam początek... mistrzostwo. Geniusz. Ta scena jak wrzuca biblie do
wody... świetne. Ale potem, w drugiej połowie i końcówce, przynudza. Oczywiście, kwestia
gustów. Ja nie lubie filmów tego typu. Ale Scorsese odwalił kawał naparawde dobrej roboty.
Polecam Film :-)

a i muzyka, która leci sobie w tle filmu mi się spodobała.

Axioo0

masz rację, początek faktycznie miał coś w sobie, że aż zapierało dech w piersiach i ta muzyka zaraz na początku filmu , podczas walki w której ginie Ksiądz Vallon, cholera genialne. Ale dalsza cześć rownież rewelacyjna. No dopracowany film, kolory , muzyka. Moim skromnym zdaniem :)

ocenił(a) film na 7
cff

Wiele jest znakomitych scen w tym filmie (i muzyka też!), ale zgadzam się, ze miejscami przynudza. Ale i tak to jeden z moich ulubionych filmów. Końcówkę ze zmieniającą się panorama Nowego Jorku (jeszcze z WTC ;] ) oglądałem już chyba z 50 razy i nadal mi się nie nudzi.

Btw. niemal wszyscy dyskutują o DiCaprio, ale moim zdaniem Leo jeszcze wiele brakuję do klasy Daniela Day-Lewisa.

emefcelazarz

Ach myślę,że Day-Lewis już sobie wypracował taką renomę,że jest jednym z najlepszych aktorów, jak dla mnie. Nie wiem kogo bym obok niego postawiła. To tak jak wśród aktorek - zawsze mówię ,że są aktorki i są Cate Blanchett i Meryl Streep- o jakieś mile księzycowe oddalone klasą i siłą gry od reszty:) Tak samo są aktorzy i jest Daniel Day-Lewis :)

ocenił(a) film na 8
Axioo0

Scena z biblią podobała ci się bo była dobrze nakręcona, czy jesteś wojującym ateistą? Pytam serio.

obywatel_M

Szanuje inne religie, inne poglądy. Ale tak, scena była bardzo dobrze nakręcona. Jak ją widziałem, to aż mi dech w piersiach zaparło, a to chyba jeden ze znaków, że scena była niezła, prawda?:-)

Axioo0

Ten film to gniot, jedynie Day Lewis go jakoś ratuję aż trudno uwierzyć że zrobił go Scorsese.

ocenił(a) film na 8
Lecho1523

eee nie przesadzajmy fajnie się oglądało
scenariusz tylko taki jakiś ......
od razu widać że robił go Scorsese po charakterystycznej narracji i ujęciach gdy kamera podąża za bohaterami -reżyseria (zwłaszcza scen zbiorowych ) zdecydowanie na plus

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones