PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5778}

Gangi Nowego Jorku

Gangs of New York
7,1 147 765
ocen
7,1 10 1 147765
5,8 29
ocen krytyków
Gangi Nowego Jorku
powrót do forum filmu Gangi Nowego Jorku

Mam pytanko:

ocenił(a) film na 8

Czy film ten został nakręcony na podstawie faktów historycznych, generalnie tego, co się rzeczywiście działo w tamtych czasach? Mniej chodzi mi tutaj o wszelkiego rodzaju strajki, czy niezadowolenie i bunt społeczeństwa, a bardziej o te ustawki gangów, że wychodzą goście z pazurami, toporami i innymi broniami i się naparzają, a władze na to nie reagują...?

Film całkiem przyjemny, świetna rola Lewisa, to trzeba przyznać.

ocenił(a) film na 8
Daimonium

Daj dziś ludziom topory, młoty, pukawki. Zobaczysz czy wyjdą z nimi.

ocenił(a) film na 5
Daimonium

http://pl.wikipedia.org/wiki/Rozruchy_przeciw_poborowi Znalazłem taki artykuł na Wikipedii. Jest nawet odnośnik do filmu.

ocenił(a) film na 5
Cameltoe

A co do wojen gangów, to myślę, że mogły takie rozróby mieć miejsce (przecież i teraz są tzw. "ustawki" kiboli) ale uważam, że te cudaczne stroje i broń były przekoloryzowane na potrzeby filmu. A bezkarność takich potyczek też mogła mieć moim zdaniem miejsce przez osłabienie państwa wojną i ogromny przypływ w większości nieokrzesanych imigrantów wszelakich narodowości. Trudno było nad takim czymś zapanować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones