PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5778}

Gangi Nowego Jorku

Gangs of New York
7,1 147 761
ocen
7,1 10 1 147761
5,8 28
ocen krytyków
Gangi Nowego Jorku
powrót do forum filmu Gangi Nowego Jorku

Moim skromnym zdaniem ten film to porażka. Pierwszy gangsterski film przy którym myslałem ze nie wyrobię z nudów. I jeszcze ten Di Caprio w roli twardziela^^

ocenił(a) film na 10
Izzy_B

Aaaaaa. Ponieważ w tytule są Gangi to i film gangsterski musi być. No i o gangsterach. I biedny Di Caprio. Co z tego, że zagrał jedną ze swoich najlepszych ról? Co z tego, że film ten jest bardziej historyczno-psychologicznym niż jakimkolwiek innym? Że opowiada o miłości i nienawiści? Że tak naprawdę i jedno i drugie to czasami to samo?
Co z tego, że pokazane są w nim realia wczesnej Ameryki?
Ale to porażka....
Szkoda.
Pozdr.

ocenił(a) film na 9
Cypisek_syn_rumcajsa

Biorąc pod uwagę jego rolę w ,,Co gryzie Gilberta Grape`a". nie można powiedzieć, że aktor z niego marny...
Izzy_B: pewnie spodziewałeś się gangsterów ubranych w czarne garniturki, ciemne okulary, szybkich samochodów, limuzyn, pięknych kobiet? z tym kojarzysz sobie słowo : gangi/ mafia?
Brak mi słów...

ocenił(a) film na 6
xrefinedx

Nie chodziło o czarne garniturki,okulary etc. tylko o wyrazistość,której mu zabrakło.Można jedynie to wziąść na karb jego młodego wieku w filmie.

ocenił(a) film na 6
Cypisek_syn_rumcajsa

DICaprio w mojej ocenie zagrał przeciętnie.

ocenił(a) film na 10
irish23_faurepavane

I taką opinię potrafię zrozumieć. Ja uważam, że zagrał bardzo poprawnie.

Pozdr.

ocenił(a) film na 8
Cypisek_syn_rumcajsa

Daniel Day Lewis go zniszczył

ocenił(a) film na 10
lotr12345

Zgadza się. Ale to jednak inna liga. O ile DiCaprio przyrównałbym do diamentu, to Day Lewis jest błękitnym diamentem.

ocenił(a) film na 5
Izzy_B

Po co sprowadzać film do utartych schemacików jak "film gangsterski", a w nim każdego członka gangu do "twardziela"? Życzę poszerzenia horyzontów.

użytkownik usunięty
Izzy_B

Izzy B hahahahaha, ale musisz być na co dzień bardzo głupią Izzy. Pewnie chciałabyś zobaczyć w roli głównej Vina Diesela. Di Caprio jest dla mnie jednym z najlepszych aktorów a tak jak zagrał w gangach, aviatorze, krwawym diamencie można nazwać mistrzostwem.

Po pierwsze nie jestem dziewczyna, po drugie Di Caprio dopiero podczas Incepcji przeszedl metamorfoze "dojrzal" do powazniejszych roli, po trzecie Vin Diesel jedyne co robi najlepiej to brzmi (glosu mu nie mozna odmowic) po czwarte podpisuje sie pod Cypiskiem ze ten film to porazka.

ocenił(a) film na 10
Izzy_B

Kolego. Ile filmów z DiCaprio obejrzałeś?
"Di Caprio dopiero podczas Incepcji przeszedl metamorfoze "dojrzal" do powazniejszych roli,"
Nie zgadzam się z tym twierdzeniem. CO to jest poważna rola? W Tytanicu miał poważną rolę i dobrze ją zagrał. o gryzie Gilberta Grape`a również. Poza tym miał już kilka filmów "dojrzałych":
Infiltracja, Krwawy Diament, W sieci kłamstw - są to filmy poważne, ze świetnymi kreacjami Leonarda. I źle zrozumiałeś mój post. Kontekst mojej wypowiedzi to ironia. I w takim to kontekście należy ją odczytywać. Nie uważam Gangów Nowego Jorku za film porażkę,. Wręcz przeciwnie. Kostiumy, scenografia , kreacje aktorskie, stoją tu na najwyższym poziomie.
Niestety, wiele osób patrzy na DiCaprio przez pryzmat nieszczęsnego dla niego filmu Camerona. Sam Tytanica nie trawię i nie przepadam za nim. Ale łatka miłego chłopca już dawno do Leonardo DiCaprio nie pasuje.
Pozdr.

ocenił(a) film na 9
Cypisek_syn_rumcajsa

Nie ma sensu powaznie dyskutowac z kims tak skretyniałym Cypisku.

ocenił(a) film na 9
grzesznik_3

Popieram, 0 argumentów, film oceniony na 1/10, żałosne, nie ma sensu wdawać się w rozmowę z autorem tematu.
Wręcz przepadam za osobami które używają argumentów ,, Nie bo nie"

użytkownik usunięty
Cypisek_syn_rumcajsa

Jeśli mogę się wtrącić, też uważam, że do Di Caprio przylgnęła łatka amanta, która,moim kobiecym zdaniem, jest zupełnie nie na miejscu, gdyż jest on na to zbyt utalentowany. Podziwiam za Departed, W sieci kłamstw, Shutter Island. Gangi akurat nie przypadly mnie do gustu.

DiCaprio w tym filmie jest zupelnie przęcietny, nic specjalnego w tej roli nie pokazał. Nie ma go nawet co porównywac z Day Lewisem, który zagrał genialnie, zresztą jak zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones