PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348913}
6,8 115
ocen
6,8 10 1 115
Gau ngao gau
powrót do forum filmu Gau ngao gau

Dramat policyjny z Hong Kongu - przyznam sie, ze jeszcze takiego filmu nie widzialem.
Ekstremalnie brutalny, mega dolujacy, nic dziwnego ze dostal kategorie III.
Co wazne, w tym filmie wlasciwie nie znajduje sie pozytywnych bohaterow.
W restauracji zostaje zastrzelona zona sedziego. Morderca jest imigrant z Kambodzy, od dziecka szkolony w nielegalnych walkach, wyznajacy zasade zabij albo sam zostaniesz zabity.
Policja szybko wpada na trop podejrzanego lecz w trakcie poscigu gina kolejni ludzie (przypadkowi i gliniarze). Zbieg ucieka i chroni sie na wysypisku, gdzie spotyka uposledzona dziewczyne gwalcona przez ojca. Zakochuje sie i chce razem z nim uciec.
Ale mlody policjant Wai nie zawaha sie mocno nagiac prawo byle tylko dopasc zabojce swojego partnera.
Calosc skapana w mrocznych, brudnych barwach, wiekszosc zdjec krecona z reki.
Szokujacy film w rezyserii Cheang Pou-Soi - tworcy horroru "Gwai Muk" i ostatnio zaskakujacego "Accident".
Znakomite kreacje stworzyla para glownych aktorow - Edison Chen ("Grudge 2", trylogia "Infernal Affairs", "Initial D") i Sam Lee ("Visible Secret", "Gen-X Cops 1,2").
Szkoda ze w Polsce nie wyobrazam sobie zeby jakies Zakoscielny czy inny grajacy w serialach idol (bo aktor to za duzo w tym wypadku powiedziane ;) tak nagle zmienil filmowe emploi (malolaty by mu tego nie wybaczyly hehe).
Ok, film bardzo dobry, ale absolutnie nie dla kazdego!

ocenił(a) film na 9
-Grail-

dobrze opisane Grail - Film po prostu Masakra!! w pozytywnym tego słowa znaczeniu - opisałeś jak należy - brutalny,dołujący,zezwierzęcenie! nie dla każdego ale jak najbardziej dla mnie o de mnie 9! nie ma co

-Grail-

Niestety nie do końca trafił do mnie ten film. Obejrzałem z powodu twojej dobrej oceny wystawionej tej produkcji przez co miałem cholernie pobudzony apetyt i spodziewałem się nie wiadomo czego. Przyzna film dosyć "brudny" i próżno tu szukać jakiś pozytywów co bardzo lubię, lecz mimo wszystko wydaje mi się że widziałem lepsze filmy tego typu. Brutalnością tez zbytnio nie pozraża ale to nie jest akurat jedyny wyznacznik mojej oceny.

-Grail-

Witam skąd można pobrać " dużym dostępem " z napisami pl lub najwyżej później je dodać ?
Albo luknąć on line
Dzięki z góry za pomoc :)

-Grail-

Sorry to nie prowokacja, ale na serio nie wiem co to znaczy kategoria III? Co to za kategorie?

ocenił(a) film na 8
wilczekstepowy

Najwyzsza kategoria wiekowa, od 18 lat. Cos jak NC-17 w Stanach.
Tu masz wiecej:
http://en.wikipedia.org/wiki/Hong_Kong_motion_picture_rating_system

-Grail-

Dziękuję Grail za wyjaśnienie. :)

ocenił(a) film na 6
wilczekstepowy

Gdzie można obejrzeć on line z napisami pl ( no już niech będzie lektor jak coś ) lub pobrać ?
Dzia z góry :)

theszatanx

"Dog Bite Dog - Gau ngao gau" jest na video anyfiles pl

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones