PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=877296}
4,9 4 347
ocen
4,9 10 1 4347
2,4 7
ocen krytyków
Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle
powrót do forum filmu Gdzie diabeł nie może, tam baby pośle

Otaczający nas świat czasami nawet nie udaje tego, jak bardzo jest patriarchalny. Gdy przyglądamy się tekstom kultury, widzimy często, że to męscy bohaterowie ratują z opresji biedne damy, które nie umieją poradzić sobie (bez faceta). Oczywiście w historii kultury i sztuki zdarzały się przykłady, które dawały dzieciom możliwość zobaczenia na ekranach albo przeczytania historię bohaterki, której rola nie ogranicza się do bycia po prostu damą w opałach. I.... taki film mamy wlaśnie przed sobą, gdzie kobiety biorą sprawy w swoje ręce i to one wiodą prym na ekranie jako główne protagonistki: silne i niezależne. Cant wait.

agacia1992

jako kobieta szanuję i cieszę się na temat kina feminstycznego. czekam na wiecej tego tupu produkcji.

agacia1992

Brzmi jak idealny film na walkę z jesienną chandrą, szczerze polecam szukającym czegoś lekkiego i przyjemnego.

agacia1992

Cieszy mnie, ze coraz wiecej filmow podejmuje tematyke twardych, radzacych sobie w kazdej stuacji babek ;)

ocenił(a) film na 8
barbara_dudkiewicz

Ha! Mnie też :) Nareszcie jakiś sensowny trend w kinie ;) A w tym filmie naprawdę jest dużo konkretnych babek, które w niczym nie ustępują kroku facetom.

agacia1992

Haha, kobiety od zawsze dawaly radę, niestety rzadko były widoczne:) tu kobiety będa wiodły prym, ale tak troche z przymrużeniem oka, raczej:)

ocenił(a) film na 9
agacia1992

Film o silnych i niezależnych kobietach, które zarządziły swoim mężczyznom udział w wielkim skoku. Wreszcie film o grubym przekręcie, z pewną dozą humoru. Oczywiście wybieram się do kina :)

iamewelcia

mozecie sobie tylko pomarzyć

agacia1992

To sobie wynajęte trole popisały ze sobą. Serio myślicie, że ktoś się na to nabierze?

agacia1992

wpisy sponsorowane Pana producenta, żenada.

jan_nowak210

Nie wiem co pan tu swoim komentarzem wnosi do tematu. Nie rozumiem co pan cyz pani producent mają do rozmów na filmwebie. Może pan wróci robić zamęt w piaskownicy.
Bardzo dobrze, że kobiety są na perwsyzm planie - i plakatu i samego filmu. Niby patriarchalne czasy, ale za sukcesem prawie kazdego mężczyzny stała silna kobieta. Ja pamiętam czasu Gierk ai Jaruzelskiego i naprawdę to się zrobiło państwo policyjne i trudno sie dziwic, że była korupcja i ludzie kombinowali.

ocenił(a) film na 8
agacia1992

Film jest świetny. Jak dla mnie kobieca rola nr 1 to M. Kożuchowska. Prawdziwa petarda. Widać, że super jej ta rola podeszła, a ona z dużą lekkością bawiła się nią na planie. Rewelacyjne kostiumy, muzyka. No i sama fabuła bardzo wciągająca.

ocenił(a) film na 10
pumeksx

Kożuchowska najlepsza!!!

agacia1992

Żenujące wpisy sponsorowane i sztuczne podbijanie oceny.

agacia1992

Zgadzam się, bo nie od dawna wiadomo, że choć mężczyzna jest "głową rodziny", to kobieta jest "szyją" - oj dały kobietki tu czadu, i jak w życiu, nie jeden safanduła do niczego by nie doszedł, bez odpowiedniej "łebskiej" kobity. Do tego aktorsko tutaj podobał mi się mix aktorów (zazwyczaj) dramatycznych z (najczęściej) komediowymi

agacia1992

osttnio sporo takich filmów z eksponownaiem silnych kobiet, mnie ten trend sie podoba

ocenił(a) film na 8
agacia1992

Fajnie zobaczyć na ekranie kobiety, które biorą sprawy w swoje ręce i przejmują stery. Dla mnie zaskakująca rola Małgorzaty Kożuchowskiej, która rolą przebojowej bizneswoman wyraźnie dobrze się bawiła. Naprawdę wypadła ciekawie i nie brakuje jej charyzmy.

ocenił(a) film na 10
Tola101

jeju tak! zwlaszcza w nasyzm polskm, rodzimym knie, ktor mialo w tej materii wyrazne braki

ocenił(a) film na 3
agacia1992

Tyle tylko, ze wcale tej siły kobiet w tym filmie noe widać

ocenił(a) film na 2
a_g_85

Dokładnie... może po godzinie kobiety są pokazane w innej roli niż cycki na dwóch nogach. Sporo scen żenujących, poczucie humoru na niskim poziomie. Do tego w firmie jest wszystko - komedia, dramat, pościg, szpiegostwo, ale wszystko na niskim poziomie. I ta rakieta tenisowa wszędzie... stracone dwie godziny.

ocenił(a) film na 10
agacia1992

Nareszcie ktoś to napisał - cieszy mnie ten feministyczny sznyt w tym filmie!

ocenił(a) film na 9
zuzanna_kuk

Mnie również! Dobrze popatrzeć na pomysłowe, silne i zdecydowane bohaterki, to one są mózgiem operacji w filmie.

ocenił(a) film na 10
agacia1992

Cieszę się, że kobiety odegrały w tym rolę główną, flagową rolę w tym całym kombinowaniu polskim ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones