PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30922}

Gdzie się podziała siódma kompania?

Mais où est donc passée la septième compagnie?
7,0 1 026
ocen
7,0 10 1 1026
Gdzie się podziała siódma kompania
powrót do forum filmu Gdzie się podziała siódma kompania?

...mniej tej kąśliwej satyry było, niż sądziłem, bo maruderzy wykazali się polską fantazją, jadąc tym transporterem. Wprawdzie dostało się owemu francuskiemu oportunizmowi, tak jawnemu w czasie II wojny światowej, ale zrównoważono to jednak walecznością Francuzów, jakkolwiek odebrano jej nimb heroizmu, a nadano przymiot łobuzerstwa, jakby płynęła z czystej przekory.

A muszę podkreślić tu coś jakby na marginesie - oglądając film, zachwycałem się wspaniałymi krajobrazami zachodniej Francji, gdzie film kręcono, a to dzięki cyfrowemu oczyszczeniu dziełka, bardzo wiernemu oczyszczeniu. Piękne były rozległe plenery jak i wąskie kadry wiejskich domostw. Widziałem Francję wiejską ponad 30 lat później i była taka sama, jak z tego początku l.70, nie było mozolnego odbudowywania zrujnowanego jak Polska kraju - oni mieli niezasłużenie łaskę bycia pięknymi constans (i nieprzesiedlonymi).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones