Genesis 2.0

2018 1 godz. 53 min.
7,3 1 352
oceny
7,3 10 1352
2 579
chce zobaczyć
{"rate":7.6666665,"count":3}
powrót do forum filmu Genesis 2.0
  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

    Film zadaje pytanie, na ile możemy ingerować w naturę i bawić się w stwarzanie albo odtwarzanie świata? Mnie akurat fascynuje ludzka ciekawość, która jest motorem rozwoju. I w samych odkryciach naukowych, eksperymentowaniu nie ma nic złego. Ale jest jeszcze druga strona medalu - chęć władzy i zarabiania na wszystkim, co się da. A to już są zupełnie inni ludzie niż naukowcy. I oddawanie im kontroli nad tworzonymi przez naukę możliwościami jest co najmniej niepokojące. Piękne zdjęcia i intrygująca muzyka.

  • Quohog ocenił(a) ten film na: 7

    Agatonik Rzeczywiście są tu momenty niepokojące. Stwierdzenie „komercjalizacja życia” jakie padło w filmie budzi wprost grozę. Pamiętam też moment, kiedy amerykański Szwed (Olaf?) w chińskim laboratorium sekwencjonującym ludzki genom zaznaczył, że na Zachodzie istnieją etyczne wątpliwości dotyczące tego rodzaju działań. Jego uwaga została zbyta milczeniem. Chińczycy w ogóle niepokoją. Nie mają żadnych zahamowań, a trudno mi uwierzyć, aby komunistyczna władza, która na wszystkim trzyma tam łapę, miała wyłącznie szlachetne i zbożne cele. Należy się raczej spodziewać, że inżynieria genetyczna w komunistycznych Chinach jest wstępem do inżynierii społecznej na taka skalę, przy której ta radziecka sprzed 100 lat, będzie wyglądać jak dziecinne igraszki. Ale to nie o tym jest ten film. To opowieść o poszukiwaczach mamucich kłów i pragnieniu sklonowania mamuta wraz z prezentacją aktualnych możliwości. Bardziej ogólne pytania typu – po co? czy nam wolno? dokąd to ostatecznie zaprowadzi? – w ogóle tam nie padają. Inna sprawa czy warto je zadawać, bo jeśli coś staje się możliwe, człowiek i tak to zrobi. Jak powiedział jeden z bohaterów filmu „Póki co uchodzi nam to na sucho”

  • Agatonik ocenił(a) ten film na: 7

    Quohog Pewnie świat i ludzie jeszcze nie jeden raz nas zaskoczą. I to raczej nie w tym pozytywnym wymiarze. Już oczami wyobraźni widzę tych żądnych władzy bez etyki i moralności ludzi, którzy zacierają swoje łapy aby tej władzy nad nami mieć jeszcze więcej. Pozdrawiam.