Film

1942 1 godz. 44 min.
7,3 31
ocen
7,3 10 31
46
chce zobaczyć
{"id":"96822","linkUrl":"/film/Gentleman+Jim-1942-96822","alt":"Gentleman Jim","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/68/22/96822/6945855.2.jpg"}
Ponieważ boks w San Francisco w latach '80. XIX wieku jest nielegalny i ma ogólnie złą opinię, zamożni i wpływowi członkowie prestiżowego Olympic Club przysięgają uczynić... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Ponieważ boks w San Francisco w latach '80. XIX wieku jest nielegalny i ma ogólnie złą opinię, zamożni i wpływowi członkowie prestiżowego Olympic Club przysięgają uczynić ten sport "dżentelmeńskim". Sponsorują zuchwałego i ekstrawertycznego młodego urzędnika bankowego o imieniu James Corbett. Corbett szybko staje się doskonałym bokserem,Ponieważ boks w San Francisco w latach '80. XIX wieku jest nielegalny i ma ogólnie złą opinię, zamożni i wpływowi członkowie prestiżowego Olympic Club przysięgają uczynić ten sport "dżentelmeńskim". Sponsorują zuchwałego i ekstrawertycznego młodego urzędnika bankowego o imieniu James Corbett. Corbett szybko staje się doskonałym bokserem, kierującym się nowymi zasadami Markiza de Queensbury.. Pomimo sukcesu jego irlandzko-amerykańskie korzenie i samochwalstwo powodują, że sponsorzy odwracają się od niego. Jednak tajną bronią Corbetta jest wprowadzona przez niego nowa i innowacyjna technika pracy stóp. Dzięki niej bokser w końcu mierzy się na ringu z mistrzem świata i idolem z dzieciństwa, Johnem L. Sullivanem.

studio
Warner Bros. (przedstawia)
data produkcji
1942
tytuł oryg.
Gentleman Jim
inne tytuły
Raoul Walsh, reżyser, początkowo chciał Barry'ego Fitzgeralda jako ojca Corbetta oraz Ann Sheridan lub Ritę Hayworth w głównej roli żeńskiej.
Zdjęcia realizowano w Santa Anita, Santa Ana, Arcadii i Burbank (Kalifornia, USA).
Errol Flynn przeszedł na planie lekki zawał serca i produkcja została na pewien czas zawieszona. Po powrocie aktor do końca zdjęć jednak nie potrzebował dublera - sam występował we wszystkich scenach walk.

forum filmu Gentleman Jim

Na razie nikt nie dodał wątku na forum tego filmu.
Spróbuj swoich sił i podziel się opinią.
Możesz być pierwszy!

Dodaj wątek na forum