Errol Flynn I

Errol Leslie Thomson Flynn

7,9
581 ocen gry aktorskiej
Errol Flynn I
Nieustraszony bohater najwspanialszych filmów przygodowych wyprodukowanych w Hollywood w latach 30. i 40. urodził się na Tasmanii w roku 1909. Zanim został aktorem, był pracownikiem rządowym w Nowej Gwinei, poszukiwaczem złota i zarządcą plantacji. Odbył też pełną przygód morską podróż. W 1935 roku trafił do Hollywood. Wystąpił w filmie "Kapitan Blood" i od razu stał się gwiazdą. Jego talent uwidocznił się w takich obrazach, jak m.in. "Szarża lekkiej brygady", "Królewicz i żebrak", "Przygody Robin Hooda", "Morski jastrząb", "Dodge City", "Gentleman Jim". Pełen uroku, błyskotliwy, idealnie nadawał się do filmów kostiumowych. Kobiety uwielbiały jego szyderczy cynizm, wspaniałą sylwetkę i muskularne nogi, świetnie prezentujące się w trykotach. Awantury w barach, trzy małżeństwa i wiele afer miłosnych sprawiły, że traktowano go jak donżuana. Pod koniec lat 40. kariera aktora wyraźnie podupadła. Zaczął zażywać narkotyki. Nadal nie stronił też od alkoholu. Odbiło się to na jego zdrowiu i wyglądzie. Zmarł w 1959 roku.
więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 20 czerwca 1909

data śmierci: 14 października 1959

miejsce urodzenia: Hobart, Australia

wzrost: 188 cm

nagrody: nagrodę

trzykrotnie żonaty: 1. Lili Damita (29.06.1935 - 08.04.1942, rozwód), syn Sean (ur. 31.05.1941); 2. Nora Eddington (1943 - 07.07.1948, rozwód), 2 córki: Deirdre (ur. 10.01.1945) i Rory (ur. 12.03.1947); 3. Patrice Wymore (od 23.10.1950 do jego śmierci), córka Arnella (ur. 25.12.1953)
Kiedy na planie filmów zakazywano mu pić alkohol, wstrzykiwał wódkę do pomarańczy, które później zjadał w przerwach między ujęciami.
Był brany pod uwagę do roli Ashley'a w filmie "Przeminęło z wiatrem". Postać tę zagrał Leslie Howard.
Został zwolniony ze służby wojskowej podczas II wojny światowej z powodu słabego serca oraz złego stanu zdrowia spowodowanego malarią i gruźlicą.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

wspaniały aktor. Wczoraj widziałem na TCM "Przygody Robin Hooda"
wspaniały. Szkoda że nie żyje!

małaszyński mi go przypomina

użytkownik usunięty

nie wiem, czy to kwestia spojrzenia, uśmiechu, ale coś jest podobnego. (nie widać tego na zdjęciach).

Został "bardzo dobrze" obdarzony przez naturę^^

Wkręcam się...

użytkownik usunięty

... w Errola. Lepiej dla mnie, że już nie żyje. A tak na serio, to facet zagrał w całej masie przygodowych filmów, głównie romansów, grał bohaterów i kochanków, a odszedł zbyt wcześnie. Nigdy nie doceniono jego talentu, a ten niewątpliwie posiadał, i to niemały. Mogę śmiało powiedzieć: świetny aktor, i zmieniam swoją...

więcej

Polecam książkę "córka pirata" Margaret Cezair-Thompson. Powieść inspirowana Errolem i jego pobytem na Jamajce :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones