PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=936}
8,1 771 385
ocen
8,1 10 1 771385
7,3 48
ocen krytyków
Gladiator
powrót do forum filmu Gladiator

Commodus: ,,Zasługujesz na swoja sławę, Hiszpanie. Żaden gladiator Tobie nie dorówna... Odkryj twarz i zdradź nam swe imię. (Maximus milczy) Masz imię?"

Maximus: ,,Mam na imię Gladiator" (odwraca się i odchodzi)

Commodus: ,,Jak śmiesz odwracać się do mnie tyłem? Niewolniku! Zdejmij swój hełm i powiedz mi imię."

Maximus: (bardzo wolno unosi hełm i odwraca się twarzą do wroga) ,,Nazywam się Maximus Decimus Meridius;
dowódca wojsk północnych;
generał legionów felix;
lojalny sługa prawdziwego imperatora, Marka Aureliusza;
ojciec zamordowanego syna;
mąż zamordowanej żony;
których pomszczę w tym życiu bądź w następnym."

Ta scena w największym chyba stopniu sprawia, że ,,Gladiator" jest tym filmem, który przemawia do widzów, zwłaszcza mężczyzn. Prawdziwy pokaz siły i odwagi, której nie można zabrać. Znamy to i uwielbiamy również w ,,Braveheart", ,,300" czy w najlepszych ekranizacjach komiksów o superbohaterach.

ocenił(a) film na 10
laxman

Ta scena genialna jak cały film. Gladiatora mogę oglądać w nieskończoność !!!!
A ta muzyka.... :)

ocenił(a) film na 9
kaka8pl

Zgadzam się - muzyka jest epicka. jak i film. Scenę można oglądać w nieskończnoność!

laxman

Mocne przesłanie ma też koniec (chodzi mi o dotykanie łan zbóż)
Tak jakby wyzwolenie, wolność ... czy coś w tym stylu, ogólnie mocne ;))

ocenił(a) film na 10
laxman

Jedna z najlepszych scen Gladiatora. Film dla mnie jest klasyką i jednym z najlepszych. Wymieszanie scen brutalności, emocji, wielkiej miłości, honoru, odwagi i mogłabym długo wymieniać. Do tego muzyka Hans'a Zimmer'a i świetna gra aktorów. Perła w kinomatografii moim zdaniem. Ile razy bym nie oglądała, zawsze jest tak samo piękny i wzruszający. 10/10!

ocenił(a) film na 9
laxman

Podpisuję się pod tym mistrzowska scena!

laxman

Moje wszystkie ulubione filmy, a jestem kobietą.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones