PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=228154}
7,3 206
ocen
7,3 10 1 206
Go West
powrót do forum filmu Go West

Ktos, kto mialby ochote pomoc w tlumaczeniu napisow do tego i innych filmow
'branzowych' - prosze o kontakt; nie wyrabiam sie troszke, napisy
oczywiscie - angielskie.
titi@onet.eu

titi

Jak to? Przecież polskie napisy do "Go West" są już na jednym z popularnych portali napisowych.

c3976667

Są, bo już je zrobiłam. To posta pisałam dość dawno temu:-)

titi

Faktycznie, przepraszam, to Twoje napisy. Jednak "Go West" z polskimi napisami widziałem już parę lat temu, a więc ktoś już je zrobił przed Tobą i tym się zasugerowałem.

titi

co do branżowych filmów bałkańskich z polskimi napisami, to polecam http://www.filmweb.pl/f106340/Mi%C5%82e+martwe+dziewczyny,2002

c3976667

Tez robilam te napisy, choc potem ktos je rowniez zrobil, nie wiem, czyja wersje widziales. Kocham balkanskie kino, choc tak niewiele z niego liznelam:-)

titi

Titi, żałuję, że dopiero teraz obejrzałem ten film i to dzięki Twoim napisom! Ten film wywołał we mnie najgłębsze emocje, bo przywołał żywe wspomnienia z tamtej wojny. Podchodzę do niego wyjątkowo emocjonalnie, ponieważ brałem w niej udział. Jako młody chłopak udało mi się zaciągnąć do misji humanitarnej pod patronatem ONZ, dzięki czemu spędziłem nie całe pół roku w tym piekle wojennym i na samym froncie, wśród jej ofiar, ale i wśród ludzi, którzy próbowali żyć "normalnie" (choć nie było rodziny, która nie straciłaby swoich bliskich). Rzeczywistość była zupełnie inna, niż ta podawana na ekranach telewizyjnych. Na własne oczy przekonałem się do jakich okrucieństw jest zdolny człowiek (wojna ujawnia najdziksze instynkty "ludzkie"). Dlatego potem pokochałem zwierzęta, bo one nie są w stanie być tak okrutne jak człowiek. Najgorszy obrazek jaki zapamiętałem, gdy jedna ze stron rozpruła brzuch kobiecie w ciąży (swojemu "wrogowi") i na miejsce płodu zaszyli jej żywego... kota! Ale sami tamtejsi ludzie nie rozumieli tej wojny. Bo przecież wcześniej sąsiad był np. Muzułmaninem, a drugi Chrześcijaninem i żyli w zażyłej przyjaźni! Zrozumiałem jedno... wojna nigdy nie powstaje "oddolnie"! To pazerni politycy w zaciszu swoich ciepłych i bezpiecznych gabinetów rozgrywają swoje rozgrywki za pomocą zwykłych, bezbronnych ludzi. Potrafią tak zmanipulować i napuścić jeden na drugiego, że dochodzi do strasznych dramatów i niemal z dnia na dzień zaprzyjaźnieni sąsiedzi stają się wrogami na śmierć i życie! W tym konkretnym przykładzie obozy walczące zwerbowali owych sąsiadów w szeregi swoich armii i zmusili do walki. Dość długo mieszkałem z tymi ludźmi, więc sporo historii i ich świadectw się nasłuchałem. A najgorsze, że tym którzy wywołują wojnę, politykom nawet włos z głowy nie spadnie (tylko niektórych, bardzo niewielu, po latach dopada Trybunał, gdy już jest po fakcie, ale i tak nie przeżyją nawet 1/10 tego co ich ofiary). Nie ma co się dziwić, że "ciemny lud" daje się tak manipulować politykom, przez co budzone są w nich te najbardziej prymitywne instynkty, gdy tamci zatrudniają całe sztaby najlepszych speców od manipulacji - tak jest w każdej polityce na całym świecie, bo władza jest najgroźniejszym narkotykiem. Ale tylko ci, którzy sami znają się na psychomanipulacji i socjotechnice potrafią to zauważyć oraz ci nieliczni, którzy są na tyle inteligentni, że potrafią samodzielnie i krytycznie myśleć (ale niestety w dobie natłoku informacji - radia, tv, prasy, internetu - jest to coraz trudniejsze). Trochę mnie poniosło z tym "wywodem", ale chciałem napisać Ci po prostu DZIĘKUJĘ! :*

singiel72

Acha, zapomniałem dodać... pewnie się domyśliłaś, ale to ja aras ;)

użytkownik usunięty
singiel72

jeśli ktoś chciałby tłumaczyć najlepsze kino lgbt prosze ona pisanie do mnie

ocenił(a) film na 8
titi

Dobry wieczór, chciałbym pomóc w tłumaczeniu filmów pochodzących z dawnej
Jugosławii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones