PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1108}

Gorzkie gody

Bitter Moon
7,6 40 208
ocen
7,6 10 1 40208
7,2 20
ocen krytyków
Gorzkie gody
powrót do forum filmu Gorzkie gody

Wspaniały, niebanalny i niezapomniany film Polańskiego, który pozostaje w pamięci na zawsze. Fenomenalna muzyka i gra aktorska oraz klimat filmu jedyny w swoim rodzaju. Z pozoru nastrojowe love-story przeistaczające się powoli( pod powłoką tajemniczości, gry i perwersji) w destrukcyjne, szaleńcze uczucie o sile palącego ognia, wciągające w swe płomienie innych. Z pewnością nie każdemu ten specyficzny film przypadnie do gustu ( na pewno nie nadaję się widzów oglądających "filmy" typu kac vegas lub podobne amerykańskie wypociny z czeluści najbardziej zatęchłej pachy), lecz elokwentni koneserzy, którzy cenią sobie niekonwencjonalny styl Polańskiego z pewnością docenią to fundamentalne dzieło.

ocenił(a) film na 9
south-of-heaven

W pełni się zgadzam. To niesamowita historia o normalnym życiu i odczuciach napędzanych miłością poprzez nienawiść aż po partnerski, toksyczny kontakt. Jeden z lepszych filmów jakie kiedykolwiek widziałem. Owacje na stojąco dla Polańskiego za stworzenie niesamowitego klimatu podsyconą erotyzmem (który nie jest w tym filmie przeszkodą, tylko dodatkiem napędzającym uczucia bohaterów) i dużą dawką ambitnego myślenia .

użytkownik usunięty
pak449

I ja również absolutnie się z wami zgadzam :)!!!

ocenił(a) film na 10
south-of-heaven

Popieram. Dawno nie widziałem tak genialnego filmu. To się nazywa prawdziwe, wybitne i poważne kino. Ode mnie 6 w skali szkolnej.

ocenił(a) film na 8
south-of-heaven

Elokwentni koneserzy :))) Film jest o trudnych uczuciach, które w istocie nie każdy rozumie, lecz nie oznacza od razu, że niezadowolony widz jest miłośnikiem Amerykańskich komedii. ;)

ocenił(a) film na 8
Innoame

Mi również podobał się ten film. Bardzo wciągający, intrygujący, zaskakujący. Nie spodziewałam się tak mocnego zakończenia. I wogóle to jak Oskar traktował Mimi a potem Mimi Oskara to było przerażające...Hugh Grant pokazał się w innym gatunku niz komedia romantyczna. Taka odmiana czasami jest dobra bo pokazuje jak aktor jest dobry.

Sylwinka1991

Hugh Grant zagrał w kilku "cięższych" filmach (okruchy dnia, maurycy) i dziwnym trafem, każdy z nich jest po prostu wybitny. Co do "Gorzkich Godów", widziałam już kilka lat temu i dalej nie pozwala o sobie zapomnieć... naprawdę mocny film, wbijający się w pamięć. Polański w najwyższej formie.

użytkownik usunięty
south-of-heaven

"Gorzkie gody" uważam za film wybitny, co nie przeszkodziło mi świetnie się bawić na "Kac Vegas"
Nie rozumiem więc stwierdzenia "na pewno nie nadaję się widzów oglądających "filmy" typu kac vegas lub podobne amerykańskie wypociny".

ocenił(a) film na 9

film który pozostaje w pamięci na zawsze; a sceny z niego od czasu do czasu powracają - czyli film absolutny!!

ocenił(a) film na 10
south-of-heaven

C U D O W N Y ! Trzyma w napięciu przez cały czas, a przede wszystkim ma cechę, którą ja najbardziej w filmach cenię - podczas seansu wywołuje szereg skrajnych emocji: od podniecenia, przed obrzydzenie, wesołość, współczucie za każdym razem innemu bohaterowi, aż po szok, gdy pojawia się nasze nieoczekiwane zakończenie, którego nie będę tutaj zdradzać (spoilery mogą zabić oglądanie tego filmu). Dziwnie kojarzy mi się z filmem "Oczy szeroko zamknięte". A Wam?

użytkownik usunięty
missrammstein

Ten film jest znacznie lepszy od erotyku Kubricka, ale tamten również trzyma poziom. Gorzkie gody uważam za najlepszy film erotyczny w historii kina. I pamiętajcie, namiętności rodzą cierpienie.

missrammstein

Nie, to zdecydowanie nie "Oczy szeroko zamknięte"! O wiele więcej ma z "Mrocznego przedmiotu pożądania", choć on nie jest erotykiem. W zasadzie to ma wręcz niepokojąco dużo wspólnego z tym filmem Bunuela - opowieść podczas podróży i niszczące, niemożliwe do spełnienia uczucie.

Zresztą film Kubricka to zupełnie nie ta klasa, to raczej niewiele znaczące filmidło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones