PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807678}

Granica

Gräns
6,4 6 877
ocen
6,4 10 1 6877
6,8 24
oceny krytyków
Granica
powrót do forum filmu Granica

...ale w żadnym z nich,babka nie bzykała faceta :-D.
Ogólnie to film obleśny, przesadzony i do porzygania. Ale wiadomo...kwestia gustu

ocenił(a) film na 8
stanlej83

To polecam jako materiał referencyjny "Podwójnego kochanka" Ozona. ;)
A ten film miał własnie taki być, obleśny i testujący nasze granice estetyczne, bo z pomocą tych środków miał do powiedzenia coś ważnego i uniwersalnego. Scena miłosna, o której piszesz, funkcjonowała poza naszymi, ludzkimi kategoriami - role płciowe nie odpowiadały tam temu, co znamy, ale czy to uzasadniony powód, żeby wyśmiać film?

ocenił(a) film na 3
ex_machina_durejko

Ja nie wyśmiewam "Granicy".. Wyrażam tylko swoje zdanie. Czytałem różne interpretacje tego 'ambitnego' obrazu i różne opinie. Mnie do gustu nie podpadł,choć zapowiadało się całkiem ciekawie. Do momentu zjadania larw...Potem już tylko gorzej. Nie będę oceniać filmu pod względem tego,jak bardzo twórcom udało się zrobić film na tyle obrzydliwy,jak tego chcieli. Ocenilem ten film na 3,bo poprostu do mnie nie trafił,obrzydzał mnie i mi się nie podobał.
Ale powtarzam,kwestia gustu. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
stanlej83

A co maja trole jeść, jak nie larwy? Devolaye i golonkę z bigosem?

ocenił(a) film na 8
TakaSeJa

McDonalda bo on nie jest obrzydliwy To nie jest film dla ludzi bez wyobraźni i dystansu do świata

ocenił(a) film na 7
stanlej83

Ludzie też jedzą larwy.

Nashael

Niektórzy posuwają się nawet o kilka kroków dalej.

https://www.youtube.com/watch?v=64OksXKKMQY&feature=emb_title

ocenił(a) film na 9
stanlej83

po prostu dryfujesz po powierzchni i widzisz tylko gówno się na niej unoszące. to nie jest kwesta gustu, tylko wrażliwości i otwartości. ale spoko, domknij przyłbice i wyrażaj do woli swoje zniesmaczenie.

ocenił(a) film na 10
stanlej83

Co w tym filmie jest obrzydliwego? Co jest obleśnego? Oprócz larw (też odwracałam wzrok, brzydzą mnie robaki jakiekolwiek). Pytam zupełnie serio, chętnie chciałabym, żebyś wskazał konkretne przykłady.

ocenił(a) film na 5
invasion

Larwy luz - w programach o Amazonii lub typu Fear Factor jadają o wiele większe/gorsze - ale pokazanie tego karłowatego fiutka to już mogli sobie darować :)

ocenił(a) film na 7
invasion

Mnie nie dziwi że inny gatunek wydaje się ludziom obrzydliwy nawet jeżeli jest człekokształtny.
Włosy na sutach i twarzach, brzuchy, czarne zęby a raczej wały zębowe, łuki brwiowe zachodzące na oczy. Zaplute mordy neandertali i totalne zezwierzęcenie. Dochodzą do tego odmienne akty płciowe, odwrotność płciowa (facet ma pipke i rodzi dzieci, nie posiada piersi).
Owszem, może to brzydzić, ale to inny gatunek, trochę jak film przyrodniczy o gatunku nie radzacym sobie wsrod ludzi z zaszczepionym problemem dobra i zła, trudnych wyborów i ile dobra jest w złym a ile złego w dobrym.

ocenił(a) film na 10
Nashael

Rozumiem, dla mnie zwyczajnie jest to dziwne, a nie obrzydliwe. Natomiast z tego samego powodu nie oglądam różnych filmów z gatunku sci fi, bo mnie dziwią inne gatunki, nawet jeśli są człekokształtne :)

ocenił(a) film na 6
stanlej83

Chłopie mogłeś obejrzeć dwa biliardy filmów i nic byś nie obejrzał, a jeśli to było dla ciebie obrzydliwe to disney channel i jedziemy, tylko bez scen porodu, s fuj

ocenił(a) film na 7
karkens

No nie?
"OBEJRZAŁEM KILKA TYSIĘCY FILMÓW"
Medal pewnie chce.

Nashael

..Medal pewnie chce''

Należą mu się nawet dwa: Order Bohatera Bombasu oraz Medal Męstwa San Escobar. Ponadto także tytuł honorowego obywatela Republiki Górnego Wybrzeża, Antiqui i Guardemurki. No i oczywiście honorowa renta z Ludowej Republiki Ubekistanu oraz Republiki Archipelagu Cocojambo.

użytkownik usunięty
stanlej83

W którym miejscu to jest obleśne, albo do obrzygania lol? Ludzie niepełnosprawni są do obrzygania, czy co masz na myśli? Co do robali i wadów, w wielu społeczeństwach ich zjadanie jest na porządku dziennym, są bogate w białko, często uważane za przysmak. I żebyś się nie zdziwił, może niedługo w twojej kuchni też zagoszczą. :) W związku z przeludnieniem naszej planety i problematyczną hodowlą trzody, bydła i dorbiu, wciąż szuka się alternatywnych sposobów żywienia, w tym także, albo przede wszystkim, wśród owadów, czy "robali". Wielu ludzi świata nauki uważa, że larwy, owady itp. to jedzenie przyszłości. Poza tym, w różnych częściach świata zjada się rzeczy, o których pewnie nawet ci się nie śniło, że ktoś mógłby w ogóle do ust włożyć, robale pokazane w filmie to przy tym malutki pikuś. Jesteś doskonałym przykładem człowieka współczesnego, ignorantem, który chyba myśli, że mięso rośnie na drzewie i od razu jest transportowane do sklepów ładnie pakowane bez krwi itd. Polecam wizytę w pierwszej lepszej ubojni zwierząt, a gwarantuję, że po ponownym obejrzeniu robale wcale nie wydadzą się obrzydliwe. Większość produkcji jedzenia, szczególnie mięsa, jest obrzydliwa, tylko proces przemysłowy ukrył to dla oczu pospólstwa, które kupuje ładnie opakowane mięsko w markecie nie mając zielonego pojęcia w jaki sposób się tam znalazło i jak wcześniej wyglądał cały proces. :) Stąd się biorą te obrzydzenia. Gdybyś dostał do samodzielnego zabicia i oprawienia jakiegokolwiek zwierzaka, to zapewne porzygałbyś się wielokrotnie. :) Ale już gotowe i oprawione mięsko w masarni kupujesz bez obrzydzenia. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones