PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1437}

Granice wytrzymałości

Vertical Limit
6,3 16 690
ocen
6,3 10 1 16690
5,7 3
oceny krytyków
Granice wytrzymałości
powrót do forum filmu Granice wytrzymałości

Czy film był aż tak dobry jak zwiasun?-nie
Czy reklama i kilka ładnych tważy potrafi zdziałać cuda? -tak
Ja siedząc w kinie z jednej strony podziwiałem krajobrazy i efekty a z drugiej wyszukiwałem niedopatrzeń.
Zastanawiacie się pewnie jakich niedopatrzeń? podam jeden moim zdaniem największy bład. Skąd mieli oni tyle krwi w tej szczelinie że wybuchający worek pokrył aż tak duży kawalem sniegu? - słonia tam cieli czy co?
Film oglądac, ale tylko raz i to nie zwracając uwagi na bardzo wyraźne niedopatrzenia.

ocenił(a) film na 6
WIDMO82

nie do konca
Po pierwsze rzadko ktory film jest tak dobry jak zwiastun. Dobry film nie potrzebuje dobrego zwiastunu.
Reklama dzwignia handlu- mowi przyslowei, jezeli kros to umiejetnie wykorzysta to efekt murowany
A co do niedoskonalolsci to nie tylko krew jest niedociagnieciem. Wiele zdjec zwiazanych ze wspinaczka ma pewne mankamenty, pomijajac poczatek- rozpoczecie wyprawy przez ekipe ratunkowa.
Wiele ze zdarzen w rzeczywistosci zakonczylaby sie smiercia lub odpadnieciem.

ocenił(a) film na 5
WIDMO82

niedopatrzenia
Rzeczywiście w całym filmie jest ich kilka. Niektóre dotyczą np. nazewnictwa szpeju (czytaj: sprzętu alpinistycznego). Ale nie czepiajmy się szczegółów... Tego rodzaju wpadki zdarzają się przecież w wielu filmach. Dla mnie szczytem wszystkiego był np. skok Izy Scorupco do szczeliny z friendem, czy skok przez przepaść z dwoma czekanami. O łażeniu po górach z nitrogliceryną wolę się nie wypowiadać :-) Jeśli chodzi o filmy górskie zdecydowanie bardziej wolę np. K2. Jeszcze lepszy jest podobnoż "Krzyk kamienia" (Herzoga), ale tego niestety nie dane mi było oglądać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones