film

Guru

2007
2h 46m
7,5 1 002
oceny
7,5 10 1 1002
Guru marzy o założeniu własnej firmy. Mają mu w tym pomóc pieniądze kobiety z nadszarpniętą reputacją. Zobacz pełny opis
Guru zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

IIFA - Nagroda za Doskonałość Artystyczną
Film zdobył nagrodę IIFA - Nagroda za Doskonałość Artystyczną, 6 innych nagród oraz 16 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Gurukant Desai (Abhishek Bachchan) pochodził z Idhar, małej wioski w Gujarat. Jego największym marzeniem było prowadzenie własnego interesu w Bombaju. Po tym jak nie zdał do następnej klasy, wyjechał pracować do Turcji. Po powrocie poślubił dla posagu starszą siostrę swojego najlepszego przyjaciela. Sujatha (Aishwarya Rai) miałaGurukant Desai (Abhishek Bachchan) pochodził z Idhar, małej wioski w Gujarat. Jego największym marzeniem było prowadzenie własnego interesu w Bombaju. Po tym jak nie zdał do następnej klasy, wyjechał pracować do Turcji. Po powrocie poślubił dla posagu starszą siostrę swojego najlepszego przyjaciela. Sujatha (Aishwarya Rai) miała nadszarpniętą reputację po tym, jak usiłowała uciec ze swoim kochankiem. Teraz, "ocalona" przez Guru, staje się kochająca i oddaną żoną. Dzięki posagowi, Guru może rozpocząć realizację swojego marzenia i wraz ze szwagrem rozpoczyna prowadzenie przedsiębiorstwa w Bombaju.

boxoffice
$24 108 727 na świecie
$2 096 000 w USA
$22 012 727 poza USA
na podstawie
Mani Ratnam (materiały do scenariusza, historia) / Vijay Krishna Acharya (dialogi)
inne tytuły
Mani Ratnam's Guru (pełny tytuł) Indie
więcej
Rolę Shyama Saxeny zaproponowano najpierw Johnowi Abrahamowi, jednak musiał on odrzucić tę rolę, ponieważ nie pasował mu termin kręcenia filmu.
W wersji tamilskiej aktor Surya Sivakumar użyczył swego głosu postaci granej przez Abhisheka Bachchana, a aktorka Rohini Aishwaryi Rai.
Film był kręcony w Indiach i w Turcji.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Aishwarya i Abhishek

ocenił(a) film na 7

duet idealny :) film ogladałam z przyjemnością

Sceneria w kilku scenach i piosenkach do złudzenia przypominały mi Hampi i Badami w Karnatace, gdzie byłam 3lata temu. Kilka razy miałam nieodparte wrażenie, że ja przecież chyba tam byłam...

dobry film

ocenił(a) film na 7

Warto go zobaczyć mimo,(a może właśnie dlatego) ,że to nie taki typowy film bollywood. Piękne , nastrojowe piosenki. Muszę powiedzieć,że jeszcze w żadnym filmie bolly nie słyszałam tak niesamowitych, dających taki nastrojowy klimat utworów.

Wiem, że "Guru" można kupić m. in. w Empiku, ale dla mnie 50 zł to spory wydatek. Czy wiecie, skąd go można ściągnąć? Byłabym bardzo wdzięczna za wskazówkę temu, kto chce ze mną łamać w Polsce prawo i szerzyć piractwo. ;)

jak się nazywa piosenka, do której główny bohater i ludzie tańczyli (macarenę) ??? to było gdzieś na początku filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones