Die Gustloff

3 godz. 5 min.
6,0 1 209
ocen
6,0 10 1209
590
chce zobaczyć
{"type":"film","id":449958,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Die+Gustloff-2008-449958/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Gustloff – rejs ku śmierci
 • Pierwszą część tego mini serialu przebplałem z ledwością. Starsznie to było wszystko nudne i przegadane. Przez 90 minut poznajemy bohaterów, którzy w różnoraki sposób próbujądostaćsię na statek. Najgorsze przyszło jednak z innej strony. Zapowiadana jako wielka superprodukcja, o wielkim statku... ta, tyleże tego statuku było góra w sumie z minutę, i co rusz to samo ujęcię, jak stoi na przystani. Ile można. Toż to wyglądało tak amatorsko i badziewnie, że miałem ochotę to wyłączyć. Ja wiem, że pewnie mieli ograniczony budżet, ale po co kręcić film o tak wiekim statku jeżeli nie ma się zamiaru go prawie pokazywać? Ta ruska łódź podwodna nie jest lepsza. Płynie ciągle tak samo, raz na powierzchni raz pod. Dobrze, że chociaż w jednym kierunku. Druga część miała pokazać wresczie całą katastrofę... no i pokazała odpalenie TRZECH rakiet dziobowych (lol), a już samego uderzenia nie. Widzimy tylko wnętrze statku i reagujących na katastrofę ludzi. Zero wybuchów (no może jeden) zero emocji, zero sensu i suspensu. Końcówka jest wyraźnie wzorowana na "Titanicu" ale to jej nie pomaga.
  Całośc to długa, nudna i przegadana produkcja o staku, który był wspaniały, a w filmie pozostało po nim niewiele. Lepiej przypomieć sobie "Okręt" albo "Titanica".
  3/10

 • Bialy_Pielgrzym Wielkie dzięki...Dzięki Tobie nie stracę czasu gdyż widzę,że podobnie oczekuję po filmach tego typu...Szkoda,że takiej recenzji nie przeczytałem przed "Yamato"...

 • Bialy_Pielgrzym W sumie to nie chodzi mi o recenzję, bo czegoż spodziewać się od kogoś kto narzeka na brak wybuchów. Zaciekawiły mnie tylko dwie sprawy w recenzji: dlaczego napisał kolega TRZECH wielkimi literami, no i ten (lol) przy rakietach, który chyba powinien odnieść się właśnie do recenzenta, jakie rakiety dziobowe?!
  Jeśli już to torpedy i zapewne okręt mógł wystrzelić na raz cztery z przodu, nie wiem więc czemu zdziwienie liczbą "trzy"?

 • soplic68 Od kogoś, kto narzeka na nierealistyczne przedstawienie dość istotnego fragmentu filmu.

 • bombacy ocenił(a) ten film na: 6

  hyrkan Gustloff oberwał trzema torpedami a tonął 65 minut, więc ogrom tych wybuchów raczej nie powalał, panie realisto.

 • bombacy Przedstaw mi to w metrach.