PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671050}

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Star Wars: The Rise of Skywalker
5,9 86 934
oceny
5,9 10 1 86934
4,5 48
ocen krytyków
Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie
powrót do forum filmu Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

Film jest niesamowity, zakończenie piękne, postaci rewelacyjne, dźwięk, muzyka efekty bardzo dobre, sama historia strasznie poplątana, ale bardzo ciekawa. Relacja Bena i Rey rozwiązana może trochę kontrowersyjnie, ale moim zdaniem to było najlepsze wyjście. Scena między Benem i ojcem niesamowita. Głosy dawnych Jedi (Yody, Obi-Wana, Anakina, Mace Windu, Qui Gona, Ashoki) to coś pięknego, łezka mi się w oku zakręciła. Cameo Wedga to bardzo miła niespodzianka. Film jest jednak strasznie pocięty, niektóre rzeczy niewyjaśnione, inne urwane w połowie. Akcja toczy się strasznie szybko i ciężko jest za nią nadążyć. Początek filmu też za szybki, powinni zacząć film wcześniej, nie gdy akcja już trwa i musimy się odnaleźć. BTW, skąd Kylo wiedział, że szukać wayfindera na tej lesistej, czerwonawej planecie i kim były te stwory z którymi Kylo tam walczył? I co się właściwie stało z Najwyższym Porządkiem? Przyłączyli się do floty Palpatine'a i razem z nią zginęli? Ci z First Orderu nie protestowali? Trochę się tu pogubiłem... Film powinien trwać co najmniej pół godziny dłużej. Wiele postaci miało za mało czasu ekranowego. Jannah, Zorii, Pryde nie zostali dobrze wprowadzeni, a film się skończył. Za mało Rose :( To wielki minus... Muszę jutro obejrzeć to na spokojnie. Myślę, że jednak ten film to godne zakończenie historii Skywalkerów, ciekawi mnie czy Rey już zostanie na Tatooine i Jedi przejdą na zawsze do historii czy jednak będzie trenować kolejne pokolenie i odegra jakąś rolę w odbudowie Galaktyki i Republiki... Takie trochę naciągane 9/10, gdyby nie był tak pocięty, akcja była nieco wolniejsza, rzeczy lepiej wyjaśnione i nie niedopowiedziane i mniej naciągane w paru przypadkach, może dałbym nawet 10 gwiazdek.

ocenił(a) film na 2
elrond123

9/10 ? Słabo. Daj 11 gwiazdek albo nie, od razu idź na całość - 100 gwiazdek. LOL

ocenił(a) film na 4
Rinzler

Nawet nie widziałeś tego filmu. Dałem 9 gwiazdek, bo mi się film podobał i tyle. Nie będę się tłumaczył.

ocenił(a) film na 2
elrond123

Skąd wiesz że nie widziałem ? Są pokazy prasowe, są pokazy przedpremierowe. Nie tłumacz się, nie musisz. Ja po
prostu poczytam, popatrzę i się zwyczajnie pośmieje. Bo śmiech to zdrowie a jak śpiewała kiedyś Majka Jeżowska
to ''Wszystkie dzieci nasze są''... nawet tyczy się to dzieci Disneya wyhodowanych przez ową korporacje o kilku lat

ocenił(a) film na 8
elrond123

Zgadzam się, brakuje należytego wprowadzenia, może część rzeczy (np. sygnał od Palpa) powinno pójść w poprzedniej części, do tego zbyt duże tempo i częśc scen jest ledow gotowa w połowie (np. Rey na wyspie) a część jest bałaganiarska (np. pocięcie mysliwca przez Rey, cztery statki zhaldowane na 1 km kwadratowym a oni się ledwo widzą nawzajem). Ale ogólnie większośc wątków rozwiązana bardzo fajnie a zwłaszcza rodzina Rey i zakusy Palipego. A co do wayfindera - pamiętaj, ze słyszy głosy Sithów :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones