PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5985}
7,8 5 424
oceny
7,8 10 1 5424
7,7 3
oceny krytyków
Gwiezdny pył
powrót do forum filmu Gwiezdny pył

Buczkowski jako kowal?

ocenił(a) film na 10

Chyba jako głos tylko!
A co się stało z głosem kowala który do filmu użyczył ciała?!

ocenił(a) film na 6
mihura

Też jak oglądałem scenę z kowalem, byłem pewien że za chwilę wyjdzie Buczkowski w tej roli, więc chyba on głos mu podkładał...

ocenił(a) film na 9
mihura

kiedyś w polskich fimach to była normalka że podkładano inny głos Z takich ciekawszych zestawień to " Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" w epizodzie pojawia się Stuhr z głosem Fridmana ;))

ocenił(a) film na 10
piopio

Ok.Tylko dla czego?
Wiele razy słyszałem kogoś innego zamiast Himilsbacha?!

ocenił(a) film na 9
mihura

myśle że po prostu jeśli reżyserowi nie pasił głos to podkładał inny i już Może to były pozostałości po czasach kiedy wprowadzono kino dzwiękowe wówczas wielu aktorom gwiazdom kina niemego podkładano głosy

ocenił(a) film na 10
piopio

Nie mówimy tu o kinie niemym,tylko o latach 60-70 i 80.

ocenił(a) film na 9
mihura

tak jak napisałem że MOŻE to POZOSTAŁOŚCI W przykładzie który podałem reżyser uznł że Stuhra głos był za mało "proletariacko-wywrotowy" ;) jak na postać, którą zagrał więc mu zminiłna głos Fridmana który jemu pasił i tak pewnie było w innych filmach

piopio

Oczywiście od czasu do czasu zdarzało się, że reżyserowi nie pasował jakiś głos i podkładał go bardziej odpowiednim. Ale w zdecydowanej większości przypadków przyczyna była bardziej prozaiczna. Głosy dogrywano osobno w późniejszym terminie, tzw. postsynchrony i nie każdy aktor miał czas, żeby wpaść nagrać swoje kwestie.

ocenił(a) film na 9
junkhead

Z tym nie miał czasu to bym polemizował Taka ciekawostka potwierdzająca moją teorie ;) Głos w "Sami swoi" Hańczy podkładał Plotnicki ponieważ Hańcza nie radził sobie ze wschodnim "zaśpiewem"

ocenił(a) film na 10
piopio

Ja tam słyszałem Hańczę.

ocenił(a) film na 10
mihura

Właśnie lecą "Sami Swoi" I chyba masz racje.Słyszę faktycznie Płotnickiego.A co z kolejnymi odcinkami? Tam też nie ma oryginalnego głosu Hańczy?
A w Tylogii Sienkiewicza?
Etc.Głos w Samych Swoich "Kargulowy" Dobrany perfekcyjnie.Tyle lat człowiek oglądał.Przynajmnie raz w roku.I nie wyczaił....Dzięki piopio za tę wisienkę-pozdrowiam Wyłapujących Takie Perełki ;)

ocenił(a) film na 10
mihura

Nie chyba masz rację,ale na pewno! Oglądam film i słyszę Płotnickiego.
Ciekawe jak by mu dać (Hańczy) głos...np.Kościelnego?

ocenił(a) film na 10
mihura

No i podsumowanie. Buczkowsiego głos nie pasował do tego aktora...W "Gwiezdnym Pyle"

ocenił(a) film na 9
mihura

W Trylogii to Hańcza zdecydowanie ale jak lubisz takie ciekawostki to zobacz sobie Stuhra seniora w młodości gadającego głosem Friedmana a bliżej nieznanego aktora głosem Himilsbacha w "Przyjęciu na dziesięć osób plus trzy" https://www.youtube.com/watch?v=Udb0gAXIt1Y od 11.57 sek

ocenił(a) film na 10
piopio

Dobre. "Robota jest dla chamów i frajerów......." Tyle razy człowiek ogląda,tyle razy.Ale Bednarski pod Sthura,Przecież to słychać,kiedy człowiek się przyjrzy,posłucha.Nie wiem co o tym myśleć?Bo przecież bądź co bądź to profesjonaliści.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones