1 godz. 42 min.
5,3 1 407
ocen
5,3 10 1407
1 408
chce zobaczyć
{"type":"film","id":796754,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Hagazussa-2017-796754/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Hagazussa
 • SathyaSaiBaba ocenił(a) ten film na: 6

  Daję solidne 6, bo to mocno symboliczny obraz, artystyczny, nie trafi do każdego. Widać w nim sporo motywów z podań zajmujących się tematem wiedźm - inicjację, rzucanie uroku-"trucie wody", potęgę natury, motyw kozła utożsamianego z szatanem, społeczną stygmatyzację itd... nie jest to horror, nie jest to kino akcji. Zarzuty mam co do scenariusza, ale myślę, że owe luki i niepodpowiedzenia są zamierzone. Ponad to, jest to kino dla szczególnego widza - nie dla fanów władcy pierścienia czy harrego pottera.

 • nazuul ocenił(a) ten film na: 7

  SathyaSaiBaba Film nie jest jakiś szczególnie symboliczny, tj. rozumienie symboli typu wąż nie jest potrzebne do zrozumienia filmu. Trucie wody np. ma swoje podstawy racjonalne (rozwój bakterii gnilnych w wodzie).
  Nie trafi do każdego to, dla szczególnego widza - z pewnością. Do fanów Władcy Pierścieni może trafić, o czym się możesz przekonać patrząc na moje oceny. Napisałeś nazwę z małej i z błędem, aby dezawuować, prawda?

 • LapisLazuliLL ocenił(a) ten film na: 4

  nazuul Władca Pierścieni to dzieło wszechczasów..jak Odyseja kosmiczna. No, ale można nie lubić.
  Niemniej,ten obraz zawodzi. Prymitywna symbolika i scenariuszowe prostactwo(bo błędy)..wszystko to zniszczyło naprawdę niezły potencjał tego filmu. Nienaganny klimat,świetna aktorka,piękne zdjęcia...ech

 • LapisLazuliLL ocenił(a) ten film na: 4

  nazuul Zanim oceniłam..obejrzałam drugi raz,bo myślałam,że czegoś nie dostrzegam... Nie było czego wypatrywać. Film ma właściwie wszystko,by być dobrym i" głębszym" obrazem ...ale NIE JEST.

 • nazuul ocenił(a) ten film na: 7

  LapisLazuliLL Jakie błędy i symbole były w tym filmie to niezbyt pamiętam.\
  Ogólnie z symbolami w filmie mam spory problem - z reguły są faktycznie banalne, nieraz nie jestem pewien, czy jakiś element filmu potraktować jako symbol czy nie, często jest symbolika dorabiana przez widza (czytałem np., że w Stalker symboliczny jest kolor brązowy), symbole są mało uniwersalne (np. w koreańskim filmie mogę łatwo przeoczyć coś oczywistego dla Koreańczyka). Kinematografia źle współgra z symbolami, są lepsze media do przekazywania informacji kryjących się za nimi. Zatem ewentualna symbolika w Hagazussa nie wpłynęła na odbiór. Podobnie błędy scenariuszowe, póki nie są jakieś rażące, to nie są bardzo istotne.
  Nie rozumiem stwierdzenia, że błędy to "scenariuszowe prostactwo".
  Głębi w tym filmie, jak i w niemal wszystkich, nie odnotowałem. Kino zresztą kiepsko nadaje się do przekazywania głębszych treści.

 • LapisLazuliLL ocenił(a) ten film na: 4

  nazuul Zostawmy ten film..a zaproponuję Ci Thelma(2017). Może widziałeś? Jeśli nie,to polecam. Tutaj nie ma żadnych błędów i film jest mocno symboliczny,choć skonkretyzowany.
  Zaraz sprawdzę jeszcze czy dobrze pamiętam

 • nazuul ocenił(a) ten film na: 7

  LapisLazuliLL Widziałem. Dobry film, trzyma w napięciu, ale stracił impet i poszedł w nie tą stronę co powinien. Pamiętam scenę z wężami gdy Thelma zażyła narkotyk (jedna znajlepszych w filmie) - tam to węże były symbolem dla Thelmy a nie dla widza.
  Teraz oglądam Człowieka z wysokiego zamku. Tam jest dopiero błędów scenariuszowych, główna bohaterka to taka irytująca Mary Sue, której wszystko się udaje :)