Film

Hakowanie świata

The Great Hack
2019
1 godz. 53 min.
6,4 7 020
ocen
6,4 10 1 7020
2 226
chce zobaczyć
Po wyborach prezydenckich w USA w 2016 r. firma Cambridge Analytica stała się symbolem ciemnej strony mediów społecznościowych. Więcej Mniej
Hakowanie świata zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Hakowanie świata
Zwiastun nr 1 (polski) 2:16
nr 1 (polski) 2019-07-11T15:33:31 https://fwcdn.pl/webv/06/75/50675/thumbnail.50675.4.jpg https://fwcdn.pl/video/f/138/835638/hakowanie_swiata_oficjalny_zwiastun_netflix.vp9.1080p.webm

Stacja telewizyjna Channel 4 ujawnia, że Alexander Nix, były prezes Cambridge Analytica, posiada 5000 informacji na temat każdego amerykańskiego wyborcy. Profesor David Carroll podejmuje żmudną batalię prawniczą, aby odzyskać swoje dane. Pomaga mu brytyjski ekspert do spraw prywatności informacji Ravi Naik. Proces sądowy odsłania kulisyStacja telewizyjna Channel 4 ujawnia, że Alexander Nix, były prezes Cambridge Analytica, posiada 5000 informacji na temat każdego amerykańskiego wyborcy. Profesor David Carroll podejmuje żmudną batalię prawniczą, aby odzyskać swoje dane. Pomaga mu brytyjski ekspert do spraw prywatności informacji Ravi Naik. Proces sądowy odsłania kulisy działania organizacji Cambridge Analytica, która bezpośrednio współpracuje z Facebookiem.

Zdjęcia do filmu kręcono w Black Rock City (Nevada, USA), Tajlandii, Nowym Jorku (Nowy Jork, USA) oraz Anglii (Wielka Brytania).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Z racji tego, że mam do czynienia z szurami Ziębowymi i antyszczepionkowymi (jestem lekarzem), reklamy spersonalizowane (a także media stojące za jedną opcją polityczną czy wymienione przeze mnie antynaukowe grupy idiotów, wzbogacajacych się na niewiedzy swoich sekciarskich wyznawców) grają wyłącznie... więcej

 • Hakowanie widza

  Plainview ocenił(a) film na 2

  Twórcy "The Great Hack" w przerośniętej formie wielkiej dekonspiracji opowiadają nam nudną historię, o niewielkim skrawku na mapie globalnej inwigilacji. Nie pokazują nic nowego, a jedynie próbują narzucić swoją narrację powszechnie znanym faktom.

  Film mający opowiadać o "Wielkim Hakowaniu" sprowadza... więcej

 • Stosując argumentację z tego dokumentu, można by powiedzieć, że obejrzałem jeden wielki fake news, zlecony przez przegranych w wyborach z USA i referendum w UK.
  Oni, ci źli manipulują, a my jesteśmy dobrzy i tego nie robimy... Przecież to jest zemsta przegranych. Gdyby wygrali, to by powstał dokument jak to... więcej

 • ...

  Godtormentor ocenił(a) film na 10

  Większość komentujących nie ogarnęła chyba co ten dokument przedstawia i chyba za dosłownie go wzięła niż przyrównać do sytuacji na świecie. Świetny dokument!

 • I kupić sobie profile psychologiczne mieszkańców a następnie zadziałać reklama na ich słabe punkty. I mądre jednostki nic nie zrobią bo głosuje tłum. Ja prd, koniec demokracji , co to będzie teraz?

  6