PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6009}
6,8 35 tys. ocen
6,8 10 1 35424
7,5 50 krytyków
Halloween
powrót do forum filmu Halloween

Wersje

ocenił(a) film na 10

Odnoszę wrażenie, że ten film miał trzy wersje, każda zmontowana troszkę inaczej.

Najlepiej kojarzę wersję, którą około piętnaście lat temu wyemitowała TVP. To była wersja ze sceną w klinice, w której Donald Pleasence rozmawiał z lekarzami, później szedł do pokoju, w którym siedział nastoletni Michael Myers. Za to niektóre sceny zbrodni były krótsze, np. w scenie zabójstwa chłopaka w okularach wycięto fragment z wbijaniem noża i ujęcie, gdy Michael przygląda się przygwożdżonemu do drzwi chłopakowi. Albo w scenie, gdy Jamie Lee Curtis chowa się do szafy, usunięto fragment, gdy godzi ona nożem w Michaela itd.

Tak więc była to wersja dłuższa od standardowej, czyli tej, która trwa 90 minut, ale za to delikatnie skrócona do wersji, w której wszystkie zabójstwa są ukazane w pełnej krasie.

ocenił(a) film na 9
wojteczek

Taką wersję mam do dzisiaj na zakurzonym VHS z wypożyczalni. Jest to wersja rozszerzona, a dokrętki powstawały bodajże w 1981 roku na potrzeby telewizji. Skrócone sceny morderstw to zwykła cenzura. Najwyraźniej na naszym rynku dostępna była taka wersja.

Tutaj wersja Extended niepocięta:
http://www.youtube.com/watch?v=reblwDHKcnI

ocenił(a) film na 10
wojteczek

Pierwsza wersja ma ok. 91 minut, standardowa, jak ją nazywasz, 96, a reżyserska dokładnie 101 minut i 7 sekund. Jeśli chcesz znać szczegóły daj znać.