PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 041
ocen
6,7 10 1 78041
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

https://naekranie.pl/aktualnosci/plotka-kathleen-kennedy-odejdzie-z-lucasfilmu-z miana-za-sterami-gwiezdnych-wojen-3236780

wort801

Jeżeli faktycznie odejdzie to będę w szoku, gdyż sądzę, że dopiero ewentualna klapa Episode 9 będzie ostatnim sprawdzianem K. Kennedy. Szczerze wątpię, aby odeszła w najbliższym czasie....A jak szum umilknie i okaże się, że tłumy ruszą na Episode 9 do kin to nic się nie zmieni.

Aigneis

Powiem tak marka SW jest bardzo silna a wiec czemu Solo nie zarabia tyle ile powinien ? według mnie nie będą czekali na 9 cześć z decyzją. Poza tym nie tylko o szum chodzi tylko o sporą kasę oraz przyszłość serii.

wort801

Przecież LucasFilm zalewa media wymówkami - przede wszystkim silna konkurencja i zły timing, niewystarczający marketing, problemy na planie itp. Chociaż fanką nowych filmów LucasFilm nie jestem, to jednak nie można powiedzieć, że Kennedy nie ma sukcesów z filmami SW. Oczywiście można się sprzeczać czy nie mogło być nawet lepszych wyników, ale dotychczasowe tytuły spokojnie się zwracały....Nie wiem czy jedna klapa wystarczy, aby podjąć decyzje na szczycie.

Aigneis

"niewystarczający marketing" według mnie taki był -mnie nie zachęcił żebym poszedł na film (mimo że od Mrocznego Widma zawsze byłem na SW). Filmu nie widziałem ale czuję również że nie był za ciekawy skoro jest takie małe zainteresowanie. Disney sobie sam zrobił konkurencje z Avengers :) nie ważne jakby nakręcili Solo z takim widowiskiem jak najnowsza cześć Avengers, mogłoby wygrać tylko stara republika (żeby Disney mógł zarobić na obu filmach większa przerwa musiałaby być miedzy tymi filmami). No może nie jedna ale na serio myślisz że będę ryzykowali porażkę 9 części ? Według mnie to za duże ryzyko.

wort801

Osobiście nie zgadzam się z wymówką co do konkurencji, bo jednak Avengers wyszło miesiąc przed i nie wierzę, że Disney nie przemyślał premier....Byli przekonani, że Avengers nie odbije się znacząco na Solo. Kilka dni temu czytałam wypowiedź kogoś tam wysoko w Disney, że Solo miał być ich hitem lata i teraz będą szukali co poszło nie tak. Natomiast Deadpool 2 celował w znacznie inną kategorię wiekową (R). Odnośnie marketingu to nie mam zdania, bo ciężko mi to ocenić. Naromiast w mojej ocenie główny problem to zignorowanie fanów po TLJ. Sądzę, że słaby wynik Solo to jednak w sporej mierze wina "głośnej mniejszości białych rasistów i szownistów" jak to pracownicy LucasFilm nazywają osoby, którym nie przypadł do gustu TFA czy TLJ. Jednak aby o tym się przekonać trzeba zaczekać na wynik 9. Klapa 9 ostatecznie potwierdziłaby, że nie tędy droga i trzeba zmienić osoby na szczycie. Kolejna sprawa to czas kręcenia 9. Z tego co pamiętam zdjęcia ruszają w lipcu, więc dla mnie to logiczne, że zatwierdzono już scenariusz, jakby miała przyjść zupełnie nowa osoba to już i tak nie wpłynie na 9 (nie zmieni przecież reżysera czy scenariusza, bo byłyby kolejne problemy z dopięciem budżetu i wizerunkiem marki w mediach). Chyba, że decyzja już zapadła i nowa osoba pracuje nad 9, albo wzięli kogoś kto był zaznajomiony z produkcją 9. Nie wiem, ciężko ocenić. Nie mamy wystarczających informacji i wszystko sprowadza się do domysłów.

wort801

w końcu dobre wieści. obawiam sie tylko ze zastąpi ją kolejna feministka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones