PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=714149}

Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

Solo: A Star Wars Story
6,7 78 041
ocen
6,7 10 1 78041
6,1 36
ocen krytyków
Han Solo: Gwiezdne wojny historie
powrót do forum filmu Han Solo: Gwiezdne wojny - historie

w tej historii?
Przeciez chronologicznie jestesmy w okresie republiki i rycerzy jedli?
Ten film to straazna kupa 3/10

ocenił(a) film na 9
nawieczor

co ty ćpałeś, przecież tam jest Imperium :D

ocenił(a) film na 3
Nyasagi

...bo?

ocenił(a) film na 7
nawieczor

Han Solo z tego co wiem dzieje się po Zemscie Sithów przed Nową nadzieją,a zatem co dziwnego jest w Imperatorze?

ocenił(a) film na 3
a_kwitek

z tego co wiem? gdzie to w filmie zostało powiedziane?

nawieczor

bo to film o Hanie Solo? Młodym? Czyli sprzed New Hope. Ale tak na oko z 10 lat młodszym, czyli gdzieś po SW III... Proste

ocenił(a) film na 3
Bartes123_2

proste?
hue hue hue
dla kogo?

ocenił(a) film na 8
nawieczor

star-wars.pl/Tekst/3421
Jeśli nikt nie wytnie tego linka to sobie możesz przestudiować chronologię SW.

nawieczor

bo to wydarzenia między III a IV częścią... Imperium ma się dobrze, Rebelia dopiero się naradza, Dart Vader popiernicza po kosmosie i wycina resztki rycerzy Jedi.
Mnie ciekawi inna sprawa - Yoda swego czasu mówił, że jak Sithowie siępojawiają, to jest ich zawsze dwóch - uczeń i mistrz. Skoro żyje Imperator i ma ucznia Vadera, to czy ten rogaty kumpel Darth Maula to uczeń Vadera?
To teraz oglądamy chronologicznie:
I, II, III, Solo, Rogue One, IV, V, VI, VII, VIII?

A na marginesie - Solo imo gorszy od Łotra, ale o wiele lepszy od SW VIII

ocenił(a) film na 3
Bartes123_2

skąd to wiadomo odnośnie chronologii?
Mi z wieku głównych bohaterów wynika, że akcja powinna dziać się przed upadkiem republiki.

Odnośnie uczniów imperatora to przegapiłeś jednego: hrabia Duku więc było ich 2ch.
Jeżeli Maul był uczniem Duku to łamie to w całości schemat lord sith i jego uczeń, który aby zostać lordem rzuca wyzwanie swojemu panu.
więc jak to było?

ocenił(a) film na 7
Bartes123_2

Ale macie braki w uniwersum. Maul był uczniem Palpatine'a przed Dooku. Po jego rzekomej śmierci i powrocie w serialu Wojny Klonów, aż do śmierci w serialu Rebelianci nienawidził sithów.
A co do chronologii to Bartes, nysagi i kwitek mają rację i tylko ty się upierasz, że jest inaczej

ocenił(a) film na 7
Gorn221

Panowie zostawcie...to troll :D

ocenił(a) film na 7
Gorn221

Nie oglądałem jeszcze filmu ale czy gdzieś jest powiedziane że to byl Darth Maul czy po prostu jest ktoś do niego podobny,osoba z tego samego gatunku jako easter egg. Wszak nie każdy Wookie to Chewbacca jeśli wiecie ocb.

ocenił(a) film na 8
a_kwitek

To Maul

a_kwitek

jeśli widziałeś seriale, to rozpoznasz go łatwo po charakterystycznym mieczu w ręku (recykling po Inkwizytorach); jeśli masz dobre oko, to i czarno-czerwona karnacja na twarzy się zgadza, jeśli chodzi o kształt

użytkownik usunięty
Gorn221

nie byłem na filmie, aż tak mi nie zależy, ale ciekawi mnie jedna sprawa: skoro w Ep. IV Solo mówi, że całą galaktykę zwiedził, i nie trafił na nic związanego z mocą, z Jedi, itp... w sumie nie wiem jednak czy chcę pytać ;) Ale czy w Solo nie ma jednak sceny, która sugeruje coś zupełnie innego? ;)

nie, nie ma takiej sceny; jego znajoma nie zdradziła się ani słowem kto jest naprawdę jej "tatuśkiem" - i obi ;) nie doszło do tego w ewentualnym sequelu/ kolejnym filmie z SW

ocenił(a) film na 8
Bartes123_2

Maul przeżył, i przez pewien czas uważał się za prawdziwego sitha, Dooku uważał za słabego przebierańca, Palpatine za zdrajce. Ogólnie nie raz było kilka odłamow Sithów, które inne frakcje Sithów uważali za oszustów

ocenił(a) film na 7
mistrz_sheldon

Matko, to skoro Maul przeżył rozcięty na pół upadek w przepaść, to znaczy, że przedziurawiony na wylot Han Solo spadający w przepaść tym bardziej mógł ;)
Pewnie wróci w Epizodzie 9 :P

ocenił(a) film na 9
zbyhu1

Nie żyje i to jest potwierdzone. (Han)

ocenił(a) film na 8
zbyhu1

Maul to sith, użył ciemnej strony by przeżyć, kosztowało go to jednak rozum

ocenił(a) film na 8
nawieczor

SPOILER!

Geisler

Spoko, żaden spoiler. ;)

ocenił(a) film na 9
nawieczor

Eee co? Przecież film dzieje się między 3 a 4 częścią. Więc imperator jak najbardziej mógł tam być, choć osobiście się tam nie pojawił

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones