PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=765}
7,6 9 003
oceny
7,6 10 1 9003
8,1 21
ocen krytyków
Happiness
powrót do forum filmu Happiness

Olbrzymie wrażenie robią rozmowy syna z ojcem, w których rodzic-pedofil opowiada mu o swoich czynach z bezwstydną wręcz terminologią.
Film jest obrzydliwy, ostry i bezkompromisowy, choć ciężko mi powiedzieć, iż jest zabawny (jak twierdzą niektórzy) - dla mnie był to film bardzo smutny i ciężki.
Wielkie brawa dla Todda Solondza, bo właściwie dokonał niemożliwego. Nie przypominam sobie drugiego twórcy, który przez ponad dwie godziny potrafiłby tak dziarsko ślizgać się po krawędzi dobrego smaku i z niej nie spaść boleśnie.
Dobre kina, ale zdecydowanie nie dla każdego.

ocenił(a) film na 9
Albertino

Wątek doktorka rzeczywiście wgniata w fotel. Przyznam, ze nie zabłysnęłam i stosunkowo późno zorientowałam się o co chodzi i dostałam obuchem w łeb. (zapomniałam, ze w aucie na parkingu zabawiał się do dziecięcej gazetki, a ze środkiem nasennym myślałam, że chodziło o żonę i z nią wygibasy na śpiąco). Wątek wywołujący obrzydzenie, którego się nie chce, którego się człowieka nie spodziewa, a przez który film na długo zostanie w mojej pamięci.
Za znaczący wątek uważam też ten z Joy - jej koniec końców zrozumienie dla postulatów strajkujących pod szkołą. Kto się przejechał na wspaniałej lewicowej ideologii, wie o co chodzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones