PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=476021}

Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
7,7 356 495
ocen
7,7 10 1 356495
6,4 31
ocen krytyków
Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II
powrót do forum filmu Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część II

Kiedy Snape oddał łzę Harremu i ten przywołuje jego wspomnienia jest scena, gdy Snape wyczarowuje łanię. Dumbledore mówi: Lily, przez tyle lat. Snape: Zawsze.

Nie mogę zrozumieć tej sceny, mógłby ktoś orientujący się w temacie mi to wyjaśnić?

Drugie pytanie: Ta łania idzie do Harrego i ukazuje mu ten miecz, lecz gdy Snape ją wyczarowuje to Dumbledore jest obok niego, a tak na dobrą sprawę to on już dawno nie żył. Wiem, że głupie pytanie, ale proszę o sensowne odpowiedzi. Z góry dzięki ;)

ocenił(a) film na 6
WarriorsOfAden

Łania symbolizuje Lily (pamiętaj, że James przemieniał się w jelenia). Po tylu latach patronus Snape'a nadal nawiązuje do Lily - znaczy to, że jego miłość do niej nigdy nie wygasła i na zawsze będzie żywa w jego sercu - always. :)

Drugiej sceny nie pamiętam, ale albo był to jakiś flashback kiedy Dumbledore był jeszcze wśród żywych albo Dumbledore w postaci portretu.

ocenił(a) film na 8
milkaway

Tak , faktycznie to portret Dumbledora gadał ze Snapem :)

milkaway

Na drugie pytanie : to bylo wspomnienie snapea z czasow kiedy dumbledore zyl a moment kiedy patronus wskazal potterowi miecz jest po smierci dumbledore uczniowie wspomniali ze nie widują za czesto dyrektora snapea czyli ze strzegl on harry ego i wyczarowal patronusa :)

ocenił(a) film na 8
WarriorsOfAden

Odpowiadam ma pierwsze :) Lily miała patronusa łanię a ponieważ Snape ją kochał ( szczerze i prawdziwie) Jego patronus przyjmował taką samą postać . W tym fragmencie widać , że Snape potrafi kochać i że jest oddany ukochanej chociaż ona nie odwzajemniała jego uczuć.
No i oczywiście robi to właśnie ze względu na Lily ( wysyła patronusa Harremu ). Można to różnie interpretować ale chyba mniej więcej o to chodzi . :P

ocenił(a) film na 6
ymei

Chyba w ksiązkach nie było jednoznacznego potwierdzenia, że łania była patronusem Lily (aczkolwiek ma to sens, po prostu Rowling o tym nie pisała).

ocenił(a) film na 9
milkaway

Było napisane.

ocenił(a) film na 6
aluzja1117

A mogę prosić o lokalizację tego fragmentu w książce?

ocenił(a) film na 9
milkaway

Wydaje mi się, że to było wtedy, jak odkryto, że patroniusem Harry'ego jest jeleń. Ktos powiedział że to ma sens, bo jego matki to była łania... ale dokładnie nie wiem gdzie.

ocenił(a) film na 6
madradinka

Nie, na pewno nie ma takiej informacji w "Więźniu Azkabanu". Tylko Harry domyślił się dlaczego przezwisko jego ojca brzmiało "Prongs" (pol. "Rogacz"), gdy zobaczył, że jego Patronusem jest jeleń. Na temet Lily nie ma nic.

milkaway

A właśnie że w książce sam Harry mówi że patronus Snape'a jest taki sam jak jego matki. Kiedy ostatni raz się zmierzyli i Harry tłumaczył Voldemortowi o tym że Snape była agentem Doumbledore'a. Że Voldemort się nie domyślił że Snape kochał tylko jego matkę kiedy prosił go o darowanie jej życia.
" Patronusem Snape'a była łania. Taka sama jak patronus mojej matki, bo Snape kochał ją przez prawie całe życie, od czasu gdy jeszcze było dziećmi"
Teraz już chyba jest jasne ;)

ocenił(a) film na 8
WarriorsOfAden

................................................................................ .

ymei

Nie do końca o to mi chodziło.

Portret gadający ze Snapem, po czym on wysyła Łanię do Pottera wskazujac mu miecz Gryffonów? Nie łapię.

Oczywiście wiem, że łania to patronus Lily i "Seva" i że kochał on lily. Dziwią mnie tylko słowa

Dumbledore mówi: Lily, przez tyle lat. Snape: Zawsze.

Co one znaczą? Czy to znaczy, że Dubmledore nie wiedział o Patronusie Łani? Skoro wiedział o miłości Snape do Lily no to... Jestem chyba jakiś ciemny :P

użytkownik usunięty
WarriorsOfAden

Nieee. Ta scena ze Snapem, Dumbledorem i łanią, jest osobną sceną, w Której Snape pokazuje Albusowi swojego patronusa. W filmie Al jeszcze żył, w książce nie pamiętam. Natomiast patronusa, który prowadzi Harry'ego do miecza, wysłał innym razem. Wiedział gdzie jest ten miecz, no i chciał pomóc Harry'emu w zniszczeniu Voldemorta.

Dumbledore wiedział, że Severus i Lily się przyjaźnili, natomiast nie wiedział, że kochał ją do tego stopnia, że jego patronus przybrał postać jej patronusa.
"Przez te wszystkie lata?"-pyta go, czy kochał ją przez cały czas, nawet po tym, jak wyszła za Jamesa, którego nienawidził.
"Zawsze".

Mam nadzieję, że jako-tako wyjaśniłem ;)

Tak. dzięki wielkie. ;)

ocenił(a) film na 8

On nie tyle wiedział gdzie jest miecz, ale sam go tam wrzucił.
W książce było tak, że Snape wiedział gdzie oni się znajdują, ponieważ powiedział mu o tym Fineas Nigellus Black, którego pierwszy portret wisiał w gabinecie Dumbledora, a drugi wzięła ze sobą Hermiona z Grimmauld Place 12. Postacie z obrazów mogą się między nimi przemieszczać, a Fineas ich trochę szpiegował.
Kiedy Sev wyczarował łanię był niedaleko, ale nikt go nie widział (zdawało im się, że ktoś czaił się w ciemnościach, ale nie sprawdzili tego, ale to był właśnie Snape!).
A Severus rozmawiał z portretem Dumbledora i Albus mu doradził, żeby się nie ujawniał, bo jeszcze Voldemort przeczyta jego myśli i zobaczy, że ten pomaga Harry'emu (dobrze, że wpadł na ten pomysł po 17-stu latach szpiegowania Czarnego Pana przez Sevcia...)

ocenił(a) film na 9
WarriorsOfAden

To Snape podmienił miecze w skarbcu Bellatrix, a prawdziwy ukrył w tym jeziorze kiedy Harry był jeszcze w namiocie, potem wyczarował patronusa żeby mu wskazać drogę.

użytkownik usunięty
WarriorsOfAden

Po pierwsze: Jeżeli chodzi o słowo "zawsze" i łanie Snape'a. Problem polega na tym że Dumbledore aż do tego momentu nie był w 100 procentach przekonany w to, że Severusowi zależy na Harrym tak mocno jak jemu. Kiedy Snape wyczarował łanie dostał niepodważalny dowód oddania Snape'a. Po tym jak zobaczył patronus Lily zapytał się a " a więc przez te wszytskie lata". Przkonał się też o tym że przez te wszystkie lata kochał Lily cały czas tak mocno.
Po drugie: wspomnienia Snape'a w filmie były mieszanką wielu różnych scen. Ukazanie się łani Harremu to scena z pierwszej części filmu i została tu wstawiono po to, żeby wyjaśnić zagadkę skąd ona się tam wzięła i kto ją wyczarował.
Mam nadzieję ze trochę pomogłem :)

WarriorsOfAden

Odpowiadam wszystkim tak dla jasności.

1. Patronusem Snape`a prawdopodobnie stała sie łania gdy ją zobaczył martwą lub od zawsze go miał. To 2 teorie ale samej autorki musicie pytać. To prawda że James był animagiem Jeleniem to każdy wie. A łania TEŻ jest symbolem miłości Snape`a do Lily.
Always. Znaczy odwiecznej niezłomnej.

2. co do tej sceny w filmie to portret choć i znajdą sie tacy którzy powiedzą że to jakaś wcześniejsza rozmowa i niekoniecznie te dwa momenty pokazania patronusa w gabinecie dyrektora i nad jeziorem są w tym samym czasie. To też kwestia dyskusyjna i autorka może ją wyjaśnić.

To powinno już rozwiać all wątpliwości.

UchihaItachi_fw

A co jesli to Snape byl ojcem Pottera? Dlatego to "przez te wszystkie lata"

ocenił(a) film na 9
monika3055

hahaha xd

Julia_20

James miał ksywe rogacz

monika3055

Tak, na pewno Snape był jego ojcem xD

monika3055

Snape powinien być ojcem Harego, było by to idealne zakończenie ich wzjajemnych relacji, książka na to nie wskazuje ale w 100% nie wyklucza. Tylko Hary i Snape mieli takiego samego patronusa, mowa węży.
Natomiast śmierć zarówno Snapa czy Dumbledora, Moodego była pokazana tak nijako niczym groteska, byłem bardzo rozczarowany. Każdy z nich był wyjadaczem czarodziejem a zgineli jak robaki.

vision69

Na tej samej zasadzie Harry powinien mieć co najmniej jedno nieślubne dziecko z Cho Chang :-).

monika3055

Nie był, bo: patronus Harrego to jeleń, a nie łania i wszyscy zawsze powtarzali, że to skóra zdarta z ojca tylko oczy ma po matce ;)

WarriorsOfAden

No ja byłem przekonany zarówno w książce jak i w filmie że Snape jest ojcem Pottera. Dlatego ma taki sam patronus. Bo reakcja Dubledorka wskazywała by na ogromne zaskoczenie. A i jak ktoś czytał książkę w późniejszych czasach to Harry nazwał syna Albus Severeus James Potter.

WarriorsOfAden

Ciesze się, że powstał ten temat , bo chciałam pomóc właśnie osobom które nie wiedziałyby co oznaczały te sceny Snape i jego wspomnienia, jego miłość do Lily, jego bezgraniczna lojalność i oddanie,jego cierpienie, to on całym sercem kochał Lily, dlatego do samego końca pomagał Harremu. Za maską „tego złego" był czarodziej który poświęcił się bezgranicznie,nawet Albus do końca nie wiedział że Severus tak długo i bezgranicznie kocha Lily gdy zobaczył jego patronusa (Lania taka sama jaką miała Lily) , a miecz jak już wspomnieliście on sam wskazał Harremu wysyłając mu (już po śmierci Albusa) patronusa Lanie. Jak wspomnieliście on chronił Harrego dlatego nie było go prawie w ogóle w szkole. Scena z obrazem w filmie? Nie zwróciłam już uwagi, bo zawsze się wzruszam na śmierci Severusa i na jego wspomnieniu... to najsmutniejsze i najpiękniej oddane sceny

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones